Урок № 14
Тема:Поняття декору.
Вирізування симетричної силуетної форми та її оздоблення простими елементами.
«Святкова ялинка».
Мета: ознайомлювати
учнів із поняттям «розмір зображення»; навчати визначати центр композиції;
засвоювати основи симетричної композиції, основи створення декоративної
композиції; формувати навички роботи з силуетними формами; ознайомлювати учнів
з основним поняттям «декоративний малюнок»; закріплювати навички роботи в
техніці аплікації; навчати дітей виконувати роботу колективно; розвивати дрібну
моторику руки; розвивати естетичне сприйняття навколишнього світу; стимулювати
розвиток допитливості; виховувати акуратність, увагу; любов до природи.
Обладнання: аудіозапис
фрагментів (П. Чайковський «Лускунчик»), альбом для малювання; простий олівець;
гумка; гуаш; пензлі № 4, 6; ємність для води; серветки для витирання рук і
пензлів; палітра.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
II. Актуалізація опорних знань і
вмінь учнів:
–
Які
інструменти знадобляться для роботи гуашшю?
III. Мотивація навчальної діяльності:
–
Чи
любите ви свята? Мешканці нашої дивовижної країни Фантазії просто обожнюють
свята! Дні народження, Різдво, Новий рік... До них починають готуватися
заздалегідь. Господині прибирають оселі й вигадують страви, якими вони
пригощатимуть гостей-сусідів. І, звісно, усі готують одне одному подарунки,
дивовижні й незвичайні. Майстри країни Фантазії завжди роблять подарунки
власноруч.
–
Щоб
придбати що-небудь, не потрібно багато розуму! — говорять вони. — Але коли
майстер робить щось своїми руками, то вкладає у витвір частинку своєї душі.
–
Усі
фарби, олівці й пензлі працювали без відпочинку. Аж ось усе готове до
святкування: будинки прикрашені кольоровими вогнями, на Столах досхочу тортів і
тістечок, чарівні подарунки загорнуті в кольоровий папір.
–
Лише
Біла фарба зажурено блукає містом. Поміж святкової метушні їй забракло місця.
–
Біла
фарба йшла світ за очі. Нарешті вона опинилася на міському майдані та присіла
відпочити на лаві у маленькому скверику.
–
0-хо-хо-хо-хо!
— почула вона. Біла фарба озирнулася, але поруч нікого не було.
–
О-хо-хо-хо-хо!
— знову зітхнули поруч. Біла фарба при-дивилася уважно й побачила Ялинку, яка
самотньо стояла по-середині скверика.
–
Чого
ти зітхаєш, Ялинко? Чому не розважаєшся разом з усіма?
–
Подивись
но на мене! Хіба можна прийти на свято в старому темно-зеленому вбранні? —
вигукнула Ялинка і знову зітхнула.
Біла фарба замислилася: «А й справді, голки в Ялинки торішні, темні. Як же
їй допомогти? А чи не піти мені до королеви Райдуги? Вона знайде можливість
допомогти Ялинці».
Королева Райдуга посміхнулася: «Ти сама зможеш допомогти Ялинці. Прикрась її
гілочки білим снігом — і побачиш, якою вона відразу стане ошатною».
Біла фарба та Ялинка дуже зраділи, а решта фарб також за-хотіли допомогти.
Вони вирішили розфарбувати стіни будинків навколо майдану, щоб дім Ялинки
також став ошатним.
У маленької Ялинки В небі над Ялинкою Голочки зелені, ясна зірка сяє — іграшки
та вогники, крізь віхоли та марево цукерочок дві жмені. Свято закликає.
IV. Вивчення нового матеріалу:
1.
Творче завдання:
Учитель малює на дошці композиційні схеми і пропонує учням вибрати правильну,
обґрунтувавши свій вибір. Потім учитель малює крок за кроком спочатку схему
побудови загальної форми, потім — деталі.
–
Розміщення
зображення на аркуші паперу: а — малюнок занадто великий та зсунутий до краю
аркуша; б — малюнок занадто маленький та зсунутий до краю аркуша; в — малюнок
виконаний правильно
–
Головне
зображення на малюнку не приховується по кутках аркуша, а розташовується
посередині.
–
Головне
зображення на малюнку не повинне бути завеликим або замалим.
–
Малюємо
чистими фарбами і ретельно вимиваємо пензлик, коли переходимо від одного
кольору до іншого.
–
Не
використовуємо під час малювання кольори безпосеред-ньо з банки, а змішуємо їх
на палітрі.
–
Під
час роботи не розмахуємо пензлями й олівцями.
–
Обережно
поводимося з водою і фарбами.
V. Закріплення вивченого матеріалу:
1. Індивідуальна робота за
творчим завданням
Під час виконання роботи вчитель (за потреби) надає учням індивідуальну
допомогу.
VI. Підбиття підсумків:
1. Обговорення учнівських робіт
Учні самі визначають, хто впорався із завданням, а хто припустився помилки
і чому. Усі роботи кріплять на довгий аркуш паперу або шматок шпалери відповідного
кольору. Аркуш із малюнками має стати складовою новорічного і різдвяного оформлення
класної кімнати.
Немає коментарів:
Дописати коментар