Тема. Що таке сім’я і шлюб
Мета: Сформувати у учнів уявлення про поняття «сім’я» і «шлюб», умови укладання
шлюбу, особисті немайнові та майнові права та обов’язки подружжя; пояснювати,
використовуючи положення статей Сімейного кодексу України, умови укладання
шлюбу, в тому числі неповнолітніми; аналізувати правові ситуації й пропонувати
шляхи їх розв’язання на підставі норм сімейного права. Виховати у учнів
розуміння важливості сім’ї
Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Учням пропонується відгадати тему уроку у
вигляді. Ребусу. Визначаються завдання на урок(очікувані результати)
Учням пропонується прокоментувати вислів В.
Сухомлинського: Сім'я - це
те первинне середовище, де людина повинна вчитися творити добро. Учитель коментує відповіді учнів.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Що таке
сім’я
Робота в парах. Завдання 1. Стор.100.
Обговорення
Учитель: В юридичній науці сім’єю називають людей, які спільно
проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки.
Відносини, що складаються в сім’ї, називається
сімейними і регулюються нормами сімейного права, які закріплені в Конституції
України та Сімейному кодексі України. Згідно із законом сім’я створюється на
підставі укладення шлюбу, кровного споріднення та всиновлення.
Робота з витягом із документів (ст..3
Сімейного кодексу України)(індивідуальна)
Завдання: визначити, чи має можна назвати
сім’єю
1.
Мати-одиначку з сином.
2.
Подружжя без дітей, чоловік на рік
уклав контракт роботи за кордоном.
3.
Одинока пенсіонерка.
4.
Чоловік і жінка проживають разом
без реєстрації шлюбу.
2. Що таке шлюб і порядок його укладання
Учитель: Шлюб (у перекладі зі
старослов’янської мови - «обіцянка») - це союз, що реєструється у державному
органі реєстрації актів цивільного стану й є підставою для
виникнення у жінки та
чоловіка прав і обов’язків подружжя. Щоб укласти шлюб, слід
дотриматися умов, визначених
Сімейним кодексом України.
Шлюб — це сімейний союз чоловіка і жінки, що реєструється в порядку,
визначеному законом.
Робота в парах. Завдання 3.стор.102. Учні мають опрацювати питання про умови
укладання шлюбу за Сімейним кодексом України (ст..22-26)
Обговорення
3.
Особисті немайнові та майнові права подружжя
Робота в малих групах. Учні опрацьовують ст.
6–9 Сімейного кодексу і заповнюють таблицю «Права та обов’язки подружжя».
|
Права подружжя
|
Обов’язки подружжя
|
Майнові
|
|
|
Немайнові
|
|
|
Завдання
групам на закріплення: Придумати ситуацію з порушенням майнового або
немайнового права подружжя
ІV. Підсумки уроку
Рефлексія
Чому, на вашу думку важливе створення сім’ї та укладання шлюбу?
V. Домашнє завдання
1. Опрацювати матеріал підручника: Тема 16
2.
Завдання 1-2 стор 105
Завд.3 стор.106.
Немає коментарів:
Дописати коментар