понеділок, 9 січня 2017 р.

конспект уроку з правознавства тема: Які відносини регулює кримінальне право

Тема:  Які відносини регулює кримінальне право

Мета: дати учням уявлення про поняття злочину, його ознаки, склад, види; формувати вміння характеризувати ознаки злочину та  елементи складу злочину, називати види злочинів, наводити  приклади;  аналізувати  правові ситуації  й  пропонувати шляхи їх розв’язання; формувати правову культуру учнів

Обладнання: підручник «Правознавство (практичний курс) 9 клас»,

О.І.Пометун,  Т.О. Ремех, Кримінальний кодекс України, мульт. презентація

Після цього уроку учні зможуть:

 називати види злочинів,  наводити приклади;

 характеризувати злочин та його склад;

 аналізувати правові ситуації і пропонувати шляхи їх розв’язання,

використовуючи статті Кримінального кодексу України;

ХІД УРОКУ


І. Організаційний момент

Оголошення теми та мети уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань

1.  Які відносини регулює адміністративне право?

2.  Що таке адміністративний проступок? Чим він відрізняється від інших

правопорушень? Наведіть приклади

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Постановка проблемного питання

Один власник дачного будинку помітив, що хтось в нього збирає полуниці. Він

зробив саморобний пристрій(прочитав в інтернеті) та закопав на ділянці. Він

навколо поставив таблиці «Обережно, міни». Одного разу, коли він йшов на

ділянку, він почув вибух і побачив поранену людину.

Запитання: Чи є це злочином?

ІV. Вивчення нового матеріалу

1.Поняття і види злочинів

Робота в парах з текстом підручника стор 144-146 . Завдання: Складіть план

розділу підручника.

Обговорення.

Завдання 2. Учні працюють в малих групах з Кримінальним кодексом.

Завдання: ознайомитися з видами злочину відповідно до розділів Особливої

частини КК

Закріплення. Робота в парах. Завдання 3 стор.146

2.Яким є склад злочину

Учитель: Наявність злочину визначається за його складом(Демонструє

слайд «склад злочину») :  Суб’єкт, суб’єктивна сторона, об’єкт, об’єктивна

сторона

Відповідно до КК: Суб’єктом злочину є фізична осудна особа, яка скоїла

злочин у віці, з якого, згідно з цим кодексом, має наставати кримінальна

відповідальність. Відповідальність настає з 16, за окремі види — з 14 років.

Об’єктом  злочину є  порушені  цінності  (матеріальні  та  нематеріальні (життя

та здоров’я)), що охороняються Кримінальним кодексом. Об’єктивна сторона

— протиправні діяння або бездіяльність.

Суб’єктивна сторона — наявність вини у формі умислу або через

необережність.

Робота в малих групах.Завдання4 стор.147. Оберіть одну з ситуацій та визначте,

чи мав місце злочин та визначте його склад. Якщо злочину не має, змінить

ситуацію так, щоб з’явився необхідний елемент його складу.

1) На вечірці до Олега підійшов Володимир і, звинувативши його у

непристойній поведінці, дав йому гарного ляпаса. Олег упав, ударився головою

і знепритомнів. Наляканий Володимир надав йому першу допомогу та відвів до

гуртожитку, де той проживав. Уранці Олег не пішов на заняття, сказав, що у

нього болить голова. Підвівшись, щоб випити чаю, він упав від запаморочення,

вдарився головою й помер.

2) Після вдалого полювання друзі вирішили позмагатися, хто з них

найвлучніший стрілок. Петро запропонував стріляти в яблуко, яке примостив у

себе на капелюсі. Однак Іван влучив не в яблуко, а в голову Петра, й останній

упав замертво.

3) Тамара придбала у магазині мисливську рушницю й вирішила випробувати

її. Пізно ввечері вона вийшла на ґанок свого будинку й тричі вистрілила у бік

садка.Одним із цих пострілів вона поранила хлопця, який повертався додому з

роботи.

4) Сторож ферми Панас увечері повертався додому з рушницею. Коли він

проходив повз двір Марії, почув несамовитий галас жінки. Підбігши, побачив,

що п’яний сусід Максим силиться її побити. Щоб запобігти його діям, сторож

вирішив вистрілити у повітря й підняв рушницю вгору. Максим кинувся на

сторожа. Панас упав і мимоволі натиснув на спусковий гачок рушниці.

Пролунав постріл і Максима було вбито.

5) 12-річний Артем, у якого немає тата і хворіє мама, вирішив знайти гроші,

щоб купити їй ліки. Він заліз у квартиру сусідів, знайшов там гроші й взяв

рівно стільки, скільки потрібно було сплатити за ліки. Сусід, що повернувся з

роботи, викликав міліцію. Артема затримали.

Обговорення

V.  Рефлексія.

1.Повернемось до проблемного завдання. Чи має місце злочин?

2.Завдання 5 стор.147

.

VІ. Домашнє завдання

1. Опрацювати § 23 п.1-2.Виконати завдання на стор.148 (1,2-усно, 3,4-


письмово)

Немає коментарів: