Тема. Ринок
інформації.
Мета:
Охарактеризувати роль інформації в сучасному суспільному житті та житті окремої
людини; виділити три основні сектори на ринку інформації; виявити позитивні та
негативні риси Інтернету; вчити використовувати теоретичні знання на практиці;
розвивати логічне мислення.
Тип уроку: комбінований;
Тип уроку: комбінований;
Обладнання:
підручники, зошити для практичних робіт.
Хід уроку.
I. Організаційна хвилина.
Хід уроку.
I. Організаційна хвилина.
II.
Опитування за питаннями( для охоплення всього класу – на листочках).
1.Охарактеризувати спільні риси та відмінності ринку капіталу та ринку грошей ( у вигляді таблиці).
III. Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності учнів.
- Все йде прекрасно. Вирішили відкрити свою справу – трошки грошенят було, а трохи кредиту в банку взяли... Побудували невеличке підприємство. І люди гарно працюють... Все було б добре, а ось товар щось не дуже розкуповують... Чому б це? А що, по вашому, означає вислів «хто володіє інформацією – той володіє світом? ( Бесіда).Ви міркуєте у правильному напрямку. А ось про те, що інформація давно стала товаром зі своїми вимірами та характеристиками, а Інтернет має не тільки позитивні, а й негативні риси, ми і дізнаємося сьогодні на уроці.
IV. Вивчення нового матеріалу.
1.Інформація
1.Охарактеризувати спільні риси та відмінності ринку капіталу та ринку грошей ( у вигляді таблиці).
III. Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності учнів.
- Все йде прекрасно. Вирішили відкрити свою справу – трошки грошенят було, а трохи кредиту в банку взяли... Побудували невеличке підприємство. І люди гарно працюють... Все було б добре, а ось товар щось не дуже розкуповують... Чому б це? А що, по вашому, означає вислів «хто володіє інформацією – той володіє світом? ( Бесіда).Ви міркуєте у правильному напрямку. А ось про те, що інформація давно стала товаром зі своїми вимірами та характеристиками, а Інтернет має не тільки позитивні, а й негативні риси, ми і дізнаємося сьогодні на уроці.
IV. Вивчення нового матеріалу.
1.Інформація
— це нові
відомості, які прийняті, зрозумілі і оцінені її користувачем як корисні;
Найважливішими, з практичної точки зору, властивостями інформації є цінність,
достовірність та актуальність.
Бесіда. Що
означають ці поняття?
а)цінність інформації;б) достовірність — відповідність отриманої інформації об'єктивній реальності навколишнього світу. в) актуальність — це міра відповідності цінності та достовірності інформації поточному часу (певному часовому періоду).
Залежно від
призначення інформація має різні форми( реклама,книга, стаття тощо).
2.
Інформаці́йний ри́нок
— система економічних,
організаційних і правових відносин щодо продажу, купівлі і розповсюдження
інформаційних ресурсів, технологій, продукції та послуг. Інформаційний ринок —
це ринок інформаційних продуктів та послуг, де діють усі обов'язкові атрибути -
закони попиту і пропозиції, життєвий цикл товару, ціна тощо. Вивчаючи взаємодію
попиту і пропозиції, ми наголошували на впливі достовірної інформації та
реклами на потенціальних споживачів. За сучасних умов кожна фірма має розробити
стратегію і тактику своєї діяльності, мати інформацію про урядові рішення,
моделі ймовірних наслідків . Може тому у вас трохи і не пішла робота на вашому
підприємстві? )).
3. Основні сектори ринку
інформації.( Робота з підручником. Заповнити таблицю)
Сектор
|
Інформація
|
Про що
можна дізнатися
|
Ким
надається
|
Ділова
інформація
|
а) Біржова
та фінансова;
б)
економічна та статистична;
в)
комерційна
інформація;
г)
ділові новини;
|
Ціни,
валютні курси;
числова,
демографічна, соціальна інформації;
компанії,
фірми, їх робота та продукція;
|
Банки,
біржі.
державні
служби.
спеціальні
інформаційні служби
|
Інформація
для спеціалістів
|
професійна
інформація
|
інформація
для спеціалістів різних галузей; науково- технічна інформація; першоджерела.
|
|
Масова
споживча інформація.
|
новини,
послуги.
|
4. Друковані
джерела інформації. Їх недоліки.
5. Інтернет.
Позитивні та негативні риси.(Бесіда)
V. Контроль знань умінь і навичок
Виконання самостійної роботи
VI. Підсумки уроку.
VII. Домашнє завдання. Опрацювати
відповідний текст підручника, закінчити таблицю.
Немає коментарів:
Дописати коментар