Тема:Рослинний
світ – складова частина природи.
Мета.
Освітня. Ознайомити учнів з різноманітністю рослинного світу планети; з’ясувати роль рослин у природі та в житті людини; навести приклади використання рослин людиною.
Розвиваюча. Розвивати уміння порівнювати рослинний світ з іншими організмами; розвивати культуру спілкування; сприяти розвитку логічного і критичного мислення.
Виховна. Виховувати бережливе ставлення до оточуючого середовища та любов до природи рідного краю.
Тип уроку. Засвоєння нових знань.
Форма уроку. Урок – дослідження.
Місце уроку в навчальній темі. Поточний (останній у темі).
Методи і методичні прийоми:
1. Інформаційно- рецептивний:
словесний: розповідь-пояснення, опис, бесіда, повідомлення учнів, робота з підручником.
2. Репродуктивний.
Прийоми навчання: подання матеріалу в готовому вигляді, конкретизація і закріплення вже набутих знань.
3. Проблемно- пошуковий: постановка проблемного питання.
Прийоми навчання: постановка взаємопов’язаних проблемних запитань, активізація уваги та мислення.
4.Візуальний: складання схем.
5.Сугестивний: застосування різних видів мистецтва – вірші.
6.Релаксопедичний: фізкультхвилинка, психологічне розвантаження.
Міжпредметні зв ́язки: природознавство, література.
Матеріали та обладнання: схеми, малюнки, таблиці, м\м дошка.
Основні поняття та терміни: нижчі і вищі рослини, флора, одноклітинні, колоніальні, багатоклітинні організми, лікарські рослини, фітонциди.
ХІД УРОКУ
І. Актуалізація опорних знань та чуттєвого досвіду учнів.
Знайти пару:
1 - Систематика. А – Туберкульозна паличка.
2 – Ботаніка. Б – Білий гриб.
3 – Зоологія. В – Гербарій.
4 – Мікробіологія. Г – Царство.
5 – Вірусологія. Д – Горобець.
6 – Мікологія. Е – Вірус грибу.
ІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Мета.
Освітня. Ознайомити учнів з різноманітністю рослинного світу планети; з’ясувати роль рослин у природі та в житті людини; навести приклади використання рослин людиною.
Розвиваюча. Розвивати уміння порівнювати рослинний світ з іншими організмами; розвивати культуру спілкування; сприяти розвитку логічного і критичного мислення.
Виховна. Виховувати бережливе ставлення до оточуючого середовища та любов до природи рідного краю.
Тип уроку. Засвоєння нових знань.
Форма уроку. Урок – дослідження.
Місце уроку в навчальній темі. Поточний (останній у темі).
Методи і методичні прийоми:
1. Інформаційно- рецептивний:
словесний: розповідь-пояснення, опис, бесіда, повідомлення учнів, робота з підручником.
2. Репродуктивний.
Прийоми навчання: подання матеріалу в готовому вигляді, конкретизація і закріплення вже набутих знань.
3. Проблемно- пошуковий: постановка проблемного питання.
Прийоми навчання: постановка взаємопов’язаних проблемних запитань, активізація уваги та мислення.
4.Візуальний: складання схем.
5.Сугестивний: застосування різних видів мистецтва – вірші.
6.Релаксопедичний: фізкультхвилинка, психологічне розвантаження.
Міжпредметні зв ́язки: природознавство, література.
Матеріали та обладнання: схеми, малюнки, таблиці, м\м дошка.
Основні поняття та терміни: нижчі і вищі рослини, флора, одноклітинні, колоніальні, багатоклітинні організми, лікарські рослини, фітонциди.
ХІД УРОКУ
І. Актуалізація опорних знань та чуттєвого досвіду учнів.
Знайти пару:
1 - Систематика. А – Туберкульозна паличка.
2 – Ботаніка. Б – Білий гриб.
3 – Зоологія. В – Гербарій.
4 – Мікробіологія. Г – Царство.
5 – Вірусологія. Д – Горобець.
6 – Мікологія. Е – Вірус грибу.
ІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Давньоіндійська
легенда розповідає, що учитель послав свого учня до лісу принести кілька зовсім
некорисних рослин. Повернувшись із лісу той сказав: “Учителю, я три дні ходив
лісом і не знайшов жодної некорисної рослини”.
А як на вашу думку, вірно це чи ні?
ІІІ. Сприймання та засвоювання учнями нового матеріалу.
Справді, будь-яка рослина створена природою на благо, а завдання людини – зрозуміти її призначення, оскільки весь зелений світ – це аптека для живих організмів.
А як на вашу думку, вірно це чи ні?
ІІІ. Сприймання та засвоювання учнями нового матеріалу.
Справді, будь-яка рослина створена природою на благо, а завдання людини – зрозуміти її призначення, оскільки весь зелений світ – це аптека для живих організмів.
Давні
римляни щорічно навесні відзначали свято на честь Флори – богині цвітіння
колосся, садів і квітів. Пізніше на її честь почали називати весь рослинний
світ. Флора – це сукупність видів рослин, що склалася історично.
Рослинність–сукупність рослинних угруповань планети загалом або її окремих
регіонів та місцевостей.
Поняття
про життєві форми рослин.
Розповідь про різноманітність рослинних організмів:
За складністю організації:
а) одноклітинні;
б) колоніальні;
в) багатоклітинні.
За складністю будови тіла:
а) нижчі;
б) вищі.
Життєві форми рослин: дерева, кущі, трави.
У залежності від використання рослини діляться на групи.
Розповідь про різноманітність рослинних організмів:
За складністю організації:
а) одноклітинні;
б) колоніальні;
в) багатоклітинні.
За складністю будови тіла:
а) нижчі;
б) вищі.
Життєві форми рослин: дерева, кущі, трави.
У залежності від використання рослини діляться на групи.
1. Їстівні та кормові: хлібні злаки, овочеві, бобові, олійні, плодоягідні, цукрові, кормові трави.
2. Технічні рослини: прядильні (льон, бавовник, кенаф); дубильні (дуб, ялина, верба); ефіроолійні для фармацевтичної, кондитерської, парфумерної пр-сті та миловарення (коріандр, тмин, аніс, роза, лаванда; каучукові (ваточник, кендир); красильні (дуб, барбарис, береза, бузина, плаун, спориш).
3.
Лікарські рослини.
4.
Дерев’янисті, з яких використовують деревину.
5.
Декоративні.
ІV. Осмислення об‘єктивних зв’язків та взаємозалежностей у вивченому матеріалі.
ІV. Осмислення об‘єктивних зв’язків та взаємозалежностей у вивченому матеріалі.
Дати
учням завдання згадати із власного досвіду, що вони знають про рослини у житті
людини. Який ряд більше надасть прикладів.
V. Узагальнення та систематизація знань.
V. Узагальнення та систематизація знань.
Подумати
над словами: квіти – улюблені супутники людини з давніх часів. Вони не лише
милують зір, але й облагороджують душу.
VІ. Підведення підсумків уроку.
VІІ. Надання та пояснення домашнього завдання.
VІ. Підведення підсумків уроку.
VІІ. Надання та пояснення домашнього завдання.
Немає коментарів:
Дописати коментар