Тема:
Надзвичайні ситуації природного, техногенного та соціально-політичного
характеру.
Мета:
закріпити поняття про надзвичайні ситуації, визначити можливі наслідки НС, правила поведінки при НС, прищіплювати любов
до Батьківщини
Тип
уроку: вивчення нового матеріалу
Хід уроку
І.
Організаційний етап
II. Актуалізація
опорних знань і мотивація навчальної діяльності учнів
Пригадування інформації з попереднього уроку
ІІІ
Перевірка домашнього завдання
IV Вивчення нового матеріалу
Постанова
Кабінету Міністрів України від 15 липня 1998 р. N 1099 (1099-98-п) «Про порядок класифікації
надзвичайних ситуацій», яка виділила чотири класи надзвичайних ситуацій,
втратила чинність. Постановою
КМУ від 24 березня 2004 р. N 368 «Про затвердження Порядку класифікації
надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру за їх рівнями» не
передбачено класифікації надзвичайних ситуацій за джерелами їх виникнення.
Вказана Постанова виділяє як основну підставу класифікації — обсяг
заподіяних наслідків, технічних і матеріальних ресурсів, необхідних для їх
ліквідації.
Надзвичайні ситуації техногенного
характеру — це
наслідок транспортних аварій, катастроф, пожеж, неспровокованих вибухів чи їх загроза, аварій з викидом
(загрозою викиду) небезпечних хімічних, радіоактивних, біологічних речовин,
раптового руйнування споруд та будівель, аварій на інженерних мережах і спорудах життєзабезпечення,
гідродинамічних аварій на греблях, дамбах тощо.
Надзвичайні ситуації природного
характеру — це
наслідки небезпечних геологічних, метеорологічних, гідрологічних, морських та прісноводних явищ, деградації ґрунтівчи надр,
природних пожеж, змін стану повітряного басейну, інфекційних
захворювань людей, сільськогосподарських тварин, масового
ураження сільськогосподарських рослин хворобами чи шкідниками, зміни стану водних ресурсів та біосфери тощо.
Надзвичайні ситуації соціального і
соціально-політичного характеру — це ситуації, пов'язані з протиправними діями терористичного та антиконституційного
спрямування: здійснення або реальна загроза терористичного акту (збройний напад, захоплення і
затримання важливих об'єктів ядерних устав і матеріалів, системзв'язку та телекомунікації, напад чи замах на екіпаж повітряного чи морського
судна), викрадення (спроба викрадення) чи знищення суден,
встановлення вибухових пристроїв у громадських місцях, викрадення зброї,
виявлення застарілих боєприпасів тощо.
V. Узагальнення,
систематизація й контроль знань і вмінь учнів
На сьогоднішньому уроці я…
VІ. Домашнє завдання
Немає коментарів:
Дописати коментар