вівторок, 23 вересня 2014 р.

Конспекти уроків з Медико-санітарної підготовки Тема: Захист населення від надзвичайних ситуацій. Основні заходи захисту

Тема: Захист населення від надзвичайних ситуацій. Основні заходи захисту
Мета: виділити основні джерела біологічної зброї, її різновиди, пояснити вплив напалму, фосфору, терміту на організм людини, прищіплювати любов до Батьківщини.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація отриманих знань
Повторення матеріалу з минулих уроків
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
МИ вже знаємо про НС, і сьогодні ми розпочинаємо вивчати розді в якому йдеться про поведінку при НС.
ІV. Вивчення нового матеріалу
Актуальність проблеми природно-техногенної безпеки населення і території обумовлена тенденціями зростання втрат людей і шкоди територіям в результаті небезпечних природних явищ і катастроф. Ризик надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру постійно зростає.
У Законі України “Про захист населення і території від надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру” враховані вимоги сформованих обставин і часу, визначені завдання, принципи і способи захисту населення в надзвичайних ситуаціях.
Основними завданнями захисту населення і території від надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру є:
§            здійснення комплексу заходів щодо запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного і природного характеру;
§            забезпечення готовності і контролю за станом готовності до дій і взаємодії органів управління в цій сфері, сил і засобів, призначених для запобігання надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру і реагування на них.
Основні принципи у сфері захисту населення
від надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру
Захист населення і території від надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру здійснюється за принципами:
1. Пріоритетності завдань, спрямованих на порятунок життя і збереження здоров‘я людей та навколишнього середовища;
2. Безперечної переваги раціональної і превентивної безпеки;
3. Вільного доступу населення до інформації про захист населення і території від надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру.
4. Особистої відповідальності і турботу громадян про власну безпеку, неухильного дотримання ними правил поведінки і дій у надзвичайних ситуаціях техногенного і природного характеру.
5. Відповідальності в межах своїх повноважень посадових осіб за дотримання вимог даного Закону.
6. Обов‘язковості завчасної реалізації заходів, спрямованих на попередження виникнення надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру і мінімізацію їх негативних психіко-соціальних наслідків.
7. Врахування економічних, природних та інших особливостей території і ступеня реальної небезпеки виникнення надзвичайної ситуації техногенного і природного характеру.
8. Максимально можливого, ефективного і комплексного використання наявних сил і засобів, призначених для запобігання надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та реагування на них.
Є п’ять основних заходів щодо забезпечення захисту населення в надзвичайних ситуаціях:
·  Повідомлення населення про загрозу і виникнення надзвичайних ситуацій та постійного його інформування про наявну обстановку.
·  Навчання населення вмінню застосовувати засоби індивідуального захисту і діяти у надзвичайних ситуаціях.
·  Укриття людей у сховищах, медичний, радіаційний та хімічний захист, евакуація населення з небезпечних районів.
·  Спостереження та контроль за ураженістю навколишнього середовища, продуктів харчування та води радіоактивними, отруйними, сильнодіючими отруйними речовинами та біологічними препаратами.
·  Організація і проведення рятувальних та інших робіт у районах лиха й осередках ураження.
Повідомлення населення про факт небезпечної аварії, стихійного лиха, застосування зброї масового знищення проводяться засобами масової інформації (радіо, телебачення та ін.) з метою не допустити загибелі людей, забезпечення їм нормальні умови життєдіяльності у надзвичайній ситуації.

V. Закріплення
VІ. Підсумок уроку. Домашнє завдання


Немає коментарів: