вівторок, 25 листопада 2014 р.

Конспекти уроків з Медико-санітарної підготовки ( Захист Вітчизни ) Тема: евакуаційні заходи

Тема: евакуаційні заходи
Мета: визначити які існують евакуаційні заходи, поведінку населення при їх проведені, прищіплювати любов до Батьківщини.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу

Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація отриманих знань
Повторення вивченого на минулих уроках
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
ІV. Вивчення нового матеріалу
Евакуаційні заходи.
В умовах неповного забезпечення захисними спорудами в містах та інших населених пунктах, які мають об‘єкти підвищеної небезпеки, основним засобом захисту є евакуація населення і розміщення його в зонах, безпечних для проживання людей і тварин.
Евакуації підлягає населення, яке проживає в населених пунктах, розташованих у зонах можливого катастрофічного затоплення, можливого небезпечного радіоактивного забруднення, хімічного ураження, у районах виникнення стихійних лих, аварій і катастроф (якщо виникає безпосередня загроза життю і здоров‘ю людей).
У залежності від обстановки, що склалася під час надзвичайної ситуації техногенного і природного характеру, може бути проведена загальна чи часткова евакуація населення тимчасового чи безповоротного характеру.
Загальна евакуація проводиться за рішенням Кабінету Міністрів України для всіх категорій населення і планується на випадок:
§   можливого небезпечного радіоактивного забруднення території навколо атомних електростанцій (якщо виникає безпосередня загроза життю і здоров‘ю людей, які проживають у зоні ураження);
§   виникнення загрози катастрофічного затоплення місцевості з чотиригодинним доходженням проривної хвилі.
Часткова евакуація проводиться за рішенням Кабінету Міністрів України у випадку загрози чи виникнення надзвичайної ситуації техногенного і природного характеру.
Евакуаційні заходи здійснюються Радою Міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування.
При проведенні часткової евакуації завчасно вивозиться не зайняте у сферах виробництва й обслуговування населення: діти, учні навчальних закладів, вихованці дитячих будинків разом з викладачами і вихователями, студенти, пенсіонери й інваліди, які містяться в будинках для осіб похилого віку, разом з обслуговуючим персоналом і членами їх родин.
У сфері захисту населення і території від надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру евакуація населення планується на випадок:
§   аварій на атомній електростанції з можливим забрудненням території;
§   усіх видів аварії з викидом сильнодіючих отруйних речовин;
§   загроз катастрофічного затоплення місцевості;
§   лісових і торф‘яних пожежземлетрусівзсувів, інших геофізичних і гідрометеорологічних явищ з тяжкими наслідками, які загрожують населеним пунктам.
Проведення організованої евакуації. Запобігання проявів паніки і недопущення загибелі людей забезпечується шляхом:
§   планування евакуації населення;
§   визначення зон, придатних для розміщення евакуйованих з потенційно небезпечних зон;
§   організації оповіщення керівником підприємств і населення про початок евакуації;
§   організації управління евакуацією;
§   усебічного життєзабезпечення в місцях безпечного розселення евакуйованого населення;
§   навчання населення діям при проведенні евакуації.
Евакуація населення здійснюється способом, який передбачає вивезення основної частини населення із зон надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру усіма видами наявного транспорту, а у випадку його відсутності чи недостачі (а також к випадку руйнування транспортних шляхів) – організоване виведення населення пішки заздалегідь розробленими маршрутами.
V. Закріплення
Сьогодні на уроці я дізнавсь про…
VІ. Підсумок уроку. Домашнє завдання




Немає коментарів: