Тема:
Населення та природокористування
Мета: дати уявлення про природні багатства нашої планети та їх
класифікацію; виховувати бережливе ставлення до природних багатств Землі.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Обладнання: фізична карта світу, атласи, підручник, схеми, кадри з
фільмів «Софіївка», «Охорона природи».
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань, умінь, навичок
Бесіда
• Які види господарської діяльності ви знаєте?
• Як впливає промисловість на навколишнє середовище?
• Як впливає транспорт на навколишнє середовище?
• Як впливає видобування корисних копалин на літосферу?
• Назвати комплекси, створені господарською діяльністю людини.
III. Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності
IV. Вивчення нового матеріалу
Робота зі словником. Природні ресурси — компоненти природи, які
використовуються або можуть бути використані як засоби виробництва та предмети
споживання.
Робота зі схемою

V. Закріплення
нових знань, умінь, навичок
Бесіда
• Які ресурси називаються мінеральними?
• Що таке корисні копалини?
• Назвіть види корисних копалин.
• Що отримують з рудних корисних копалин?
• Навести приклади рудних корисних копалин.
• Як використовуються паливні ресурси?
• Навести приклади нерудних корисних копалин.
• Які ресурси називаються земельними?
• Які землі називаються сільськогосподарськими угіддями?
• Назвати найрозоранішу країну Європи.
• Як використовуються земельні ресурси?
• Що таке водні ресурси?
• Назвати основних споживачів водних ресурсів.
• Де зберігається найбільше прісних вод?
• Що таке біологічні ресурси?
• Яке значення біологічних ресурсів?
• До якої групи за ступенем вичерпності відносять мінеральні, земельні,
водні й біологічні ресурси.
• Які природні ресурси називають відновлюваними?
• Які природні ресурси називають невідновлюваними? Чому?
VI. Підсумок уроку
VІІ. Домашнє завдання
Опрацювати відповідний параграф підручника.
Немає коментарів:
Дописати коментар