неділя, 10 серпня 2014 р.

Адвокатура України у 1922 – 1931 роках. Керівні органи адвокатури та їх повноваження. Судова реформа 1922 року. Нормативні акти, що регулювали організацію та діяльність адвокатури України у цей період. Хто і як міг набути статус адвоката у ці роки.

В Радянській Україні з 2 жовтня 1922 р. набуло чинності Положення про адвокатуру, затверджене постановою ВУЦВК. В цьому положені йшлося про колегії захисників, однак визначення адвокатури не давалося; поняття «адвокатура» та «колегія захисників» не розмежовувалися, поняття «адвокатська таємниця» також не визначалося. У той же час, поняття «захисник» трактувалося ширше, ніж поняття «захисник-адвокат», оскільки до захисту допускалися близькі родичі, представники підприємств, дер­жавних установ тощо.
В 20 жовтня 1929 р. набрав чинності Статут про колективні форми роботи колегії захисників у зв’язку зі скасуванням приватної практики. Діяльність цієї колегії визначалася як професійна. Поняття «адвокатура» не вживалося.
З кінця 1927 р. комісаріати юстиції почали заохочувати створення в колегіях захисників трудових колективів, але насильницькі спроби колективізувати адво­катуру не привели до успіху.

Немає коментарів: