Тема: Закономірності поширення географічних поясів і природних зон
Практична робота №4 Аналіз карти географічних поясів і природних зон.
Мета: вівчити характеристики кліматичних поясів Землі,
розвинути уміння роботи з картою,
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Перевірка домашнього завдання
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
З курсу 6 класу ви же знаєте, що клімат –
багаторічний режим погоди, типовий для даної місцевості. Кліматотвірними
чинниками є кількість сонячної енергії, циркуляція повітряних мас і характер
підстильної поверхні.
Кліматичні
пояси – широтні смуги, які мають відносно однорідний
клімат. Вони відрізняються один від одного температурою повітря і переважаючими
повітряними масами. Кліматичні
пояси змінюються зонально, тобто від екватора до полюсів. У
кожному з основних кліматичних поясів протягом усього року панує та чи інша повітряна
маса – відповідно екваторіальна, тропічна, помірна, арктична (антарктична).
Перехідні пояси називають субпоясами – з латинської “суб” означає “під”, тобто
під основним (субекваторіальний – підекваторіальний, субтропічний –
підтропічний та ін.). У перехідні кліматичні пояси повітряні маси надходять із
сусідніх основних поясів, змінюючись за сезонами: влітку панує повітряна маса
південнішого основного поясу, а взимку – північнішого.
У межах кліматичних поясів
розрізняють кліматичні
області з різними типами клімату. Кліматичні області
формуються під впливом азональних (не зональних) чинників: підстильної поверхні
(коли формується або континентальний, або морський тип клімату), океанічних
течій (клімат західних і східних узбереж материків).
Головні типи клімату
На різних територіях в умовах
однакового впливу кліматотвірних чинників формується певний тип клімату. Назву
типу клімату визначають за назвою кліматичного поясу (екваторіальний,
субтропічний, тропічний, помірний клімат і ін.), підтипом повітряних мас
(морський, континентальний клімат), особливостями температур і зволоженості.
ІV. Закріплення нових знань
Виконання практичної роботи №4
V.
Підсумок уроку
VІ.
Домашнє завдання
Опрацювати §5 ст 20-23.
Немає коментарів:
Дописати коментар