Тема:
Вступ. Географія — наука мандрівників і мужніх людей
Мета: формування в учнів загальних уявлень про географію як
науку; ознайомлення зі структурою, джерелами географічних знань, методами
географічних досліджень; розвиток первинних навичок добору географічної
інформації з різних джерел географічних знань; створення умов для зацікавлення
учнів у вивченні географії.
Тип
уроку: вивчення нового матеріалу.
Обладнання:
підручники, атласи, енциклопедія, географічний словник
Опорні поняття:
природознавство, Земля, карта, наука, під-ручник.
Базові
поняття: об’єкт і предмет географії, географічні науки.
Структура уроку
I Організаційний момент
II Мотивація навчальної та пізнавальної
діяльності
IIІ Вивчення нового матеріалу
IV Закріплення
вивченого матеріалу
V Підсумок уроку
VI Домашнє завдання
Зміст
уроку
I
Організаційний
момент
II
Мотивація
навчальної та пізнавальної діяльності
Прийом «Приваблива
мета»
Кожен із вас, мабуть,
запускав паперові кораблики весняними струмками і, можливо, мріяв вирушити з
ними в далекі казкові мандри. Хто не мріяв про далекі країни та пригоди разом
із літературними та кінематографічними героями. Чи траплялося вам уявляти себе
відважним першовідкривачем незвіданих земель, продираючись звивистими стежками
в лісі? На уроках географії на вас очікуватимуть захоплюючі подорожі, дивовижні
відкриття, цікаві ігри. Однак хто ж вирушає в подорож без попередньої
підготовки. Будь-який досвідчений мандрівник знає: до відкриттів слід ретельно
готуватися. І допоможе нам у цьому наука географія.
IIІ Вивчення нового матеріалу
Розгорнутий
план етапу
1. Формування поняття «географія».
Геогра́фія — наука, що вивчає
географічну оболонку Землі (епігеосферу), її просторову природну і
соціально-економічну різноманітність, а також зв'язки між природним середовищем
і діяльністю людини. В сучасному розумінні поняття географія
заміщено поняттям географічні науки.
Об'єкт вивчення
географії — закони і закономірності розміщення і взаємодії компонентів
географічного середовища і їх поєднань на різних рівнях.
2. Джерла географічних знань(Робота зі схемою
підручника ст. 6)
3. Система географічних
наук. (Робота зі схемою підручника
ст. 7)
4.
Методи (способи) географічних досліджень.
Методи поділяються на традиційні і сучасні.
До традиційних належать:
- методи спостереження (експедиції, станції спостереження);
- картографічний метод;
- історичний;
- математичний.
До сучасних відносять:
- фізичні(геофізичні);
- хімічні(геохімічні);
- космічні.
IV
Закріплення вивченого матеріалу
Прийом «Бліц-опитування»
• Як дослівно
перекладається слово «географія»?
• Що вивчає фізична
географія?
• Які методи використовуються
для проведення
географічних досліджень?
V
Підсумок уроку
На перших етапах
проводиться вчителем, потім поступово під ключаються
учні.
Заключне слово вчителя
Географія — це наука,
що вивчає природу Землі, населення та його господарську діяльність. Сучасна
географія складається з багатьох наук, які можна об’єднати у два розділи:
фізичну географію та соціально-економічну. Для успішного вивчення географії
потрібно вміти користуватися різноманітними джерелами географічних знань,
багато читати та володіти навичками роботи з комп’ютером.
VI
Домашнє
завдання
Опрацювати текст §1 ст. 7-9.
Дай відповіді па питання вкінці параграфу(усно).
Немає коментарів:
Дописати коментар