Тема: Плід. Лабораторна робота № 10
«Будова і різноманітність плодів»
Мета: ознайомити
учнів з поняттям плід, дати йому характеристику; визначити особливостів
зовнішній і внутрішній будові плодів; розвивати вміння визначати
різноманітність плодів і класифікувати їх за особливостями будови.
Тип уроку: комбінований
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
Привітання вчителя і учнів.
Перевірка готовності до уроку. Перевірка присутніх
ІІ. Актуалізація опорних знань
й вмінь
1. Скажіть, що таке запилення?
2. Назвіть, чим відрізняється самозапилення на відміну від
перехресного запилення?
3. Вкажіть, як рослини пристосовуються до
запилення?
4. Поясніть, в чому переваги
перехресного запилення від самозапиленням.
5. Опиши процес запліднення в
квіткових рослин.
6. Чому воно називається
подвійним?
7. Чи можна структурні
елементи квітки, які беруть участь в
заплідненні, назвати системою.
8. Як ти вважаєш, чому рослини формують багато пилку й насіння?
9. Чому вітрозапильні рослини
розквітаються до повного розпускання листків?
ІІІ. Мотивація навчальної й
пізнавальної діяльності
Щоосені увагу людей привертають
різноманітні плоди. Головним чином, це рум'яні яблука, грони винограду, стиглі
соковиті кавуни, дині та багато інших.
IV. Надання нового матеріалу
ФОРМУВАННЯ ПЛОДІВ.
Плоди
переважно формуються з зав'язі маточки, однак у цьому процесі здатні
бути задіяні і інші частини квітки. Після запилення та запліднення із
насінних зачатків розвивається насінина. Покриви насінного зачатка
перетворюються на шкірку насінини. Зав'язь маточки також розростається,
утворюючи оплодень. До неї надходять поживні речовини, та зав'язь
перетворюється на стиглий плід.
Плід — генеративний орган рослини, що
з'являється після запліднення в квітці й містить у собінасіння.
Плід
оберігає насіння рослини від висихання, дощу й інших несприятливих умов та
приваблюєтварин, котрі, поїдаючи їхніх, сприяють
поширенню насіння.
Плоди здатні
утворюватися й без запліднення, однак тоді вони позбавлені насіння. Людина
інтенсивно використовує рослини, що отримали здатність надавати плоди без
насіння. Вчені-селекціонери виводять все нові сорти плодових рослин, котрі
дають безнасінні плоди.Так наприклад, безнасінні сорти того ж винограду,
банана чи мандарина. Розмножують подібні сорти вегетативним способом розмноження.
РІЗНОМАНІТНІСТЬ ПЛОДІВ.
Плоди досить різні за розмірами і
формою. Існують плоди однонасінні (в соняшника, вишні) чи
багатонасінні (в маку, огірка, помідора), сухі або соковиті.
Іноді плоди, котрі утворюються з
квіток суцвіття, зростаються між собою, формуючи
супліддя.Воно володіє вигляд одного плоду.
В соковитих плодів оплодень — це
соковита м'якоть. Розрізняють декілька типів соковитихплодів.
Так, ягода — плід, що
володіє соковитою м'якотю, вкритою тонкою шкіркою, й має чимало мілких насінин.
Даний плід, так наприклад, в смородини, чорниці, помідорів.
Кістянка — це плід з тоненькою
шкірою, соковитою м'якоттю й однією насіниною всередині досить твердої кісточки. Соковиті плоди, які
називаються кістянки — в вишні, сливи, абрикоса чи черемхи. Є і
інші типи соковитих плодів. Так наприклад, в інжиру, ананаса й
шовковиці соковите м'ясисте супліддя; в яблуні, грзчпі, айви — багатонасінний
плід під назвою яблуко; в лимона,апельсина — плід помаранча.
В стиглих сухих плодів відсутня
соковита м'якоть. Вони бувають розкривні (наприклад, боби гороху,
квасолі) та нерозкривні (до них відносяться жолуді дуба, горіхи ліщини).
Зернівка — сухий плід, в
котрого являється плівчастий оплодень й одна насінина, що із ним зрослася. Таку
насінину відокремити від шкірки практично неможливо. Даний плід отримали
пшениця, ячмінь й інші зернові рослини.
Сухий плід біб в квасолі, гороху,
бобу, білої акації та конюшини. Він розкривається 2 стулками,на
внутрішньому боці котрих знаходиться насіння. Коли цей біб
достигає, стулки підсихають та, скручуючись, само розкриваються, а,
безпосередньо, насіння висипається.
Стручок, як й біб, отримав дві
стулки, однак насіння розташоване не на самих стулках плоду, ана
перегородці усередині плода. Плід-стручок в хрону, гірчиці,
капусти, свиріпи, редиски, редьки, ріпи, брукви і окремих інших рослин.
Сім'янка — це сухий шкірястий
плід, стінки котрого прилягають до насінини, однакне зростаються із
нею (в соняшника, кульбаби чи ромашки).
Плід коробочка в маку, льону,
бавовнику і фіалки. Всередині коробочки чимало насіння, котре висипається через
отвори у ній чи після розкривання плоду.
В ліщини, бука плід горіх. Він
володіє дерев'янистий оплодень, котрий не зростається із насіниною,
яка лежить вільно.
V. Закріплення знань й вмінь
Виконання в зошитах на друкованій основі лабораторної роботи № 10 Будова й різноманітність плодів
VI. Підведення підсумків
Плід — орган рослини, який
виникає після запліднення в квітці й містить в собі насіння.
Плоди бувають соковиті та сухі, однонасінні й багатонасінні.
VIІ. Надання домашнього завдання
- прочитати параграф
- дати відповідь на запитання,
- інше.
Немає коментарів:
Дописати коментар