Тема:
Родина Розові.
Мета: ознайомити учнів з характерними особливостями рослин
родини
Розові; з різноманітністю рослин цієї родини, їх
практичним
значенням, навчити учнів визначати рослини; виховувати увагу, спостережливість; формувати
вміння і навички роботи з додатковою літературою, визначальними картками.
Обладнання:
таблиця «Родина Розові», муляжі плодів
плодових культур,
гербарії рослин родини Розові; визначальні картки.
Тип
уроку: урок засвоєння нових
знань, формування практичних умінь та
навичок
План-конспект уроку
І.
Організаційний етап. Актуалізація опорних знань.
ІІ.
Мотивація навчальної діяльності.
Розгадування загадки:
Росте
біля криниці
Всіх
квіточок цариця.
Як
до тебе горнеться,
То
боляче колеться.
Й
біля огорожі розцвітають …(Рожі).
Учитель:
Поетичний образ старовинної народної казки про сплячу красуню виник із
спостережень над дикою трояндою – шипшиною. Подібно до сплячої красуні, дрімає
бутон троянди під захистом гілок із гострими колючками і пишно розцвітає під
першими променями весняного сонця.
Квітка троянди за красу й аромат з давніх-давен
користується любов’ю та
шануванням.
-
Що
вам відомо ще про цю рослину?
(Повідомлення
теми і мети уроку )
ІІІ.
Вивчення нового матеріалу.
1.
Загальна
характеристика рослин родини Розові. (Розповідь вчителя з
використанням таблиці, гербарію)
Будова квітки.
Формула квітки рослин родини Розові:
Ч5П6Т∞М1; Ч5П5Т∞М∞.
Суцвіття:
поодинокі квіти; простий зонтик, щиток, китиця.
Плоди: кістянка, збірна кістянка, шипшина,
яблуко.
2.
Різноманітність
рослин родини Розові, значення їх у природі, житті
людини. (Розповідь учителя з елементами бесіди і
демонстрування гербарію, муляжів плодів, повідомлення учнів.)
До родини
Розові належать 3000 видів рослин. Це дерева, трави, кущі.
Дикорослі:шипшина
собача, черемха звичайна, горобина
звичайна, приворотень, суниця лісова,та інші.
Культурні:плодово-ягідні
рослини.
Впишіть у клітинки назви плодово-ягідних рослин:
|
с
|
л
|
И
|
в
|
а
|
||
о
|
ж
|
н
|
а
|
||||
а
|
л
|
ч
|
а
|
||||
|
с
|
у
|
н
|
ц
|
і
|
||
п
|
о
|
л
|
у
|
н
|
ц
|
і
|
|
г
|
о
|
р
|
о
|
б
|
н
|
а
|
-
Які
ще плодово-ягідні рослини родини Розові ви можете назвати?
-
Як
людина їх використовує?
Лікарські: шипшина, малина, глід, суниці (повідомлення учнів).
Декоративні: троянди, спірея.
ІV.
Рефлексія
Виконання практичної роботи
V Підсумки уроку
Прийом «Ти мені-я тобі»
Учні по черзі задають
питання один одному з розглянутої теми.
VІ. Домашнє завдання
Немає коментарів:
Дописати коментар