субота, 28 березня 2015 р.

Конспект уроку з літературного читання в 3 класі за підручником «Літературне читання», авт.В.О.Науменко Тема Узагальнення знань учнів про дитячі пісні і малі жанри

Урок 15. Тема. Узагальнення знань учнів  про дитячі пісні і малі жанри.
 Мета. Повторити  зміст  опрацьованих творів, дати можливість їм перевірити вміння впізнавати види дитячих пісень, малих жанрів усної народної творчості, читати їх з пам'яті, використовувати в іграх, мовленнєвих ситуаціях.
Матеріал до уроку. Повтори і пригадай (с.20 підручника), схеми, загадки, лічилка, щедрівки, колядки посібника «Перлинка»,с.4-6, 8, 11-16.
 Тип уроку. Узагальнюючий урок.

                                       Хід уроку.
1.Робота із табл..№3,4,5.
2.Пригадування за схемами видів усної народної творчості(с.4,5,8,16 «Перлинки»)
3.Виконання  завдань «Повтори і пригадай». Діти визначають види творів, пояснюють, чому так вважають, виразно читають   їх за завданням вчителя: прочитай закличку (загадку, забавлянку, лічилку). Пояснюють, чому ці твори називаються народними.
4.Виконання завдань у зошиті (1,2,3), повторення про малі жанри. У другому завданні  дописують пропущені букви, складають з них слова (закличка, лічилка, скоромовка).
5. Повторення вивчених загадок. Уявна подорож  у сиву давнину.
        Дітей ділимо  на дві групи. Кожна група пригадує загадки.
Вчитель створює творчу атмосферу, розповідає: давним-давно люди збиралися групами і змагалися у кмітли­вості під час загадування і відгадування загадок. ( Діти сідають група проти групи, можна продумати декорації в класі. Групи загадують одна одній загадки  і відгадують. Однаково оцінюється , як загадати і як відгадати.
6.Розвиваємо пам'ять, запам’ятовуємо скоромовки  (скільки скоромовок запам’ятає учень за 2 хвилини):
Босий хлопець сіно косить, роса росить ноги босі.
Пилип приліг під липою.
На річці Роман спіймав руками рака, рак ущипнув Романа за руку.
Летіла лелека, заклекотіла до лелеченят
У маленької Сані перекинулися сани.
Кипи, кипи, кашка, поки прийде Івашка.

Наш Прокіп зварив окріп,
До окропу кинув кропу,
Буде кашка для Прокопа.

Хто про Прокопа, хто про Прокопиху, а хто про Прокопових дітей.

Прокіп нарвав кропу.

Сіло перепеленя під перепелицю.

7.Гра «Передай скоромовку». Учитель говорить одній дитині на вушко скоромовку,  та сусіду, той своєму сусіду – і так  далі. Який текст дійшов до останнього?
8. Презентація збірки закличок, укладеної і оформленої  дітьми



Немає коментарів: