субота, 28 березня 2015 р.

Конспект уроку з літературного читання в 3 класі за підручником «Літературне читання», авт.В.О.Науменко Тема Короткі віршики із чітким ритмом для гри із скриньки лічилок

Урок 14. Тема. Короткі віршики із чітким ритмом для гри із скриньки лічилок.
Мета. Ознайомити дітей із лічилками. Формувати уявлення про жанрові особливості лічилки, ознайомити з поняттям «ритм»; навчати визначати ритм лічилки, ритмічно промовляти її, використовувати в іграх, життєвих ситуаціях; складати лічилки.
Матеріал до уроку. Скринька лічилок, с.19-20- підручника, с.11 «Перлинки»
Тип уроку. Урок вивчення лічилок.

                                    Хід уроку.
Перевірка домашнього завдання
Конкурс «Хто кого перескоромовить».
       -Промовляй вивчені скоромовки протягом 1 хвилини – скільки встигнеш!
-       Склади скоромовку із слів і прочитай її ( 30 сек. ).

1.             Пильно, пильнували, поле, полювали, перепелів.
2.             Босий, сіно, хлопець, роса, босі, ноги, росить, косить.
3.             На, траві, дворі, трава, дрова, на.
Ковпак, шито, та, на, по-ковпаківському

-    Промов свої улюблені скоромовки. Чим більше, тим краще!  (1 хвилина).
І етап “До читання”.
1.Повідомлення теми.
2. Вправи з  таблицею № 3,4,5.
3.Робота в зошиті, впр.1.
4.Бесіда з учнями про їхні улюблені ігри на лузі, біля річки. Запитати, чи використовують вони лічилки, з якою метою, які за змістом.
ІІ етап “Під час читання”.
1. Читання інформації про лічилку. Міркування над значенням слова лічилка.

2.Бесіда за змістом малюнка ( с.19). Розв’язання проблемної ситуації: якому півнику дістанеться зернятко? Як визначити? Спробуємо використати лічилку.
1.         Читання вчителем першої лічилки речитативом.
Учні спостерігають, відзначають, у чому виявляється особливість промовляння лічилки.
    4.Ознайомлення учнів з поняттям ритм (ритмічно йде годинник; ритмічно б’ється у кожного з нас серце).
5.Читання учнями лічилки  так, як вказують знаки наголосу та пауз, промовляють лічилку з пам'яті, намагаючись не збитися з ритму, діляться на групи і по черзі промовляють лічилку: кому виконувати якусь дію (визначають самі, яку), або вручити сувенір.
6.Друга лічилка, ритм якої 1,2 опрацьовується в такій самій послідовності, як і перша.
7.Виконання завдань, поданих після тексту.
8. Вивчення лічилки зі слів учителя. Визначення ритму (1,2,3,4), промовляння і порівняння з першою строфою пісні «Два півники» ( в обох творах півники молотять, правда, у лічилці тільки запрошують півника це зробити, але він уже стоїть на току)
 Стоїть півень на току
У червонім ковпаку.
Будем півника просити:
Ходи жита молотити.

8.Складання лічилок за поданим зразком.
ІІІ етап “Після читання”.
1. Виконання завдань у зошиті (2,3).
2.Пригадування вивчених лічилок., їх особливостей.Діти пригадують і промовляють ті лічилки, які знали раніше або вивчити на уроці. Кладуть у скарбничку табличку зі словами лічилка, ритм.
Завдання додому

Скласти за малюнком розповідь про гру «Піжмурки». «Оживити» малюнок.(с.11 «Перлинки»)

Немає коментарів: