Урок 7.
Тема. Дитяча пісня із
скриньки пісень-ігор.
Мета. Ознайомити дітей із дитячою
піснею – грою, сформувати уявлення про особливості побудови тексту пісні-гри,
мову твору. Навчати промовляти, розігрувати. Зацікавлювати до вивчення пісні напам'ять.
Матеріал до уроку. Скринька
пісень- ігор. Подоляночка.
Довідка для вчителя. У дитячій
пісні-грі «Подоляночка» збереглися відголоски того періоду, коли у степовій Україні частими були набіги
кочівників. Від чужинців люди переховувались у водоймах, дихаючи через очеретину, у густих кронах високих
дерев. А якщо поблизу не було озера чи річки, лісу, тоді залишалися в чистому полі, залягали в густій траві, припавши до землі, щоб перечекати
навалу. Можливо, про такий спосіб переховування і співається в
«Подоляночці».
Тип уроку. Урок вивчення дитячих
пісень
Хід уроку.
І етап «До читання».
1.Перевірка домашнього завдання.
-
Робота в парі. Прочитати заклички один одному.
-
Прочитати складені заклички. Підготовка з них збірки,
продумування ілюстрацій. Збірку діти можуть оформити на урок узагальнення
знань.
2.Робота з таблицею № 3,4.
3.Оголошеня теми. Пошук на схемі
виду пісні ( с.8 «Перлинки»)
4. Робота в зошиті. Завдання 1.
5. Міркування над значенням слова
подоляночка – дівчинка з Поділля ( це
Вінницька, частина Тернопільської, Хмельницької, Одеської, прилеглі
частини Житомирської, Черкаської, Кіровоградської областей).
- Знайти імена в слові
подоляночка (Оля, Оляночка ( Улянка)
ІІ етап «Під час читання»
1.Прочитати, чим особливі пісні-
ігри.
2. Прочитати текст з лілією: у
кожному рядочку є незвичайні слова. Чому незвичайні? ( слова молода, гарна звучать
звичайно, а молодесенька, гарнесенька -
промовляються лагідніше, ніжніше; у наступних виразах чистота личка
прирівнюється до скляночки, а краса дівчинки до калини)
3.Читання пісні «Подоляночка»
вчителем.
4. Перевірка первинного
сприймання.
Якою ви уявили гру за змістом
пісні? Хто брав участь у цій грі? Хто
знає мелодію пісні?
5. Читання пісні дітьми.
-Прочитайте пісню самостійно. У
пісеньці багато пестливих слів. Відшукайте їх у тексті, прочитайте з ними
рядочки;
назвіть слова, які вважаєте, що
треба пояснити (припала -опустилася на землю; скоки (скоком) – підстрибуючи, а підстрибуємо ніжками
– показано на малюнку).
-Прочитайте текст пісні вголос.
Перші чотири рядки читайте спокійно, тихо, не поспішаючи; наступні рядки
швидше, енергійніше, голосніше.
6. Розповідь за малюнком і
виділеними словами, що має робити подоляночка під час гри.
7.Робота в парі: читання і
розігрування дій подоляночки.
8.Підготовка до гри: вивчити
слова пісні,
вивчити мелодію.
ІІІ етап «Після читання»
- Визначити, вивчена пісня-гра весела чи сумна. Пояснити
відповідь (настрій пісні змінюється, веселе звучать слова останньої строфи)
-
Поділитися на дві
групи, проспівати
пісню, супроводжуючи її діями.
-
Назвати вивчені дитячі пісні ( схема,с.8 «Перлинки)»
Завдання додому:
- підготувати
цікаві відомості про городні рослини.
Немає коментарів:
Дописати коментар