субота, 28 березня 2015 р.

Конспект уроку з літературного читання в 3 класі за підручником «Літературне читання», авт.В.О.Науменко Тема Пісня – інсценівка із скриньки пісень- ігор.

Урок 8. Тема. Пісня – інсценівка із скриньки пісень- ігор.
Мета. Розширити уявлення учнів про пісенний фольклор, його види (інсценівки, ігри), призначення. Поглибити уявлення про діалог, навчати зосереджувати увагу на змісті діалогу в інсценівці, визначати, кому належать репліки, розігрувати інсценівку, передаючи інтонацією характер ведення діалогу, супроводжуючи слова жестами, мімікою. Заохочувати до промовляння слів із пам'яті.
Матеріал до уроку. Ходить гарбуз по городу (с. 12-13 підручника),  А продай, бабусю, бичка (с.9-10,   схеми с. 8 посібника «Перлинка»).
Тип уроку. Урок вивчення дитячих пісень.

Хід уроку.
Перевірка домашнього завдання.
1.Читання  і впорядкування рядків пісні «Подоляночка»:
Десь тут була молодесенька-
Тут вона впала, до землі припала,
Десь тут була подоляночка,
Личко вмивала, бо води не мала.

І етап «До читання»
·          Оголошення теми.
·          Гра-розповідь.  У кошику малюнки : гарбуз, диня, огірок, морква,, буряк, картопля, квасоля, біб.
Вчитель пропонує дітям з кошика взяти малюнок і передати тому, хто підготував розповідь про цю рослину
  • Словникова робота. Виконання завдання в зошиті ( третє, с.9)

ІІ етап «Під час читання»
1.Читання вчителем пісні «Ходить гарбуз по городу».
2.Перевірка первинного сприймання:
-           розкласти малюнки в такій послідовності, в якій персонажі появляються в пісні. ( Учні пригадують завдання до пісні із скриньки УНТ).
3.Повторне читання і аналіз пісні.
-           Самостійне читання пісні учнями. Розгляд малюнків, визначення особливостей кожного персонажа, які передав художник. Міркування над змістом вислову: всі родичі гарбузові; добір аргументів.
-           Характеристика персонажів пісні і визначення інтонації, з якою промовляють вони свої слова: турботливий гарбуз, можливо, стурбовані  його родичі.
-           Відпрацювання тону, темпу промовляння слів кожним персонажем, вибір забарвлення голосу.
-           Читання пісні в особах
4.Творча робота учнів в групах: підготовка до інсценізації – робота акторів, режисера, костюмерів, художника- декоратора.
    5.Розігрування пісні « Ходить гарбуз по городу».
    6.Словесний малюнок «свято гарбузової каші».
Виконання четвертого завдання  4 в зошиті.
   7. Мірку­вання дітей над значенням слова інсценівка (твір для сцени). Оскільки цей твір для сцени, для його виконання (постановки) потрібні актори.
Читання учнями розмови бабусі з покупцем (с.8-9 «Перлинки»), розповідь про бабусю на основі перших вражень;
читання   назви пісеньки-інсценівки, прогнозу­вання учасників, які будуть розігрувати твір на сцені.
   9.Читання вчителем пісні. Завдання для учнів: уважно слу­хати, про що і як відбувалася розмова. Визначити, між ким во­на відбувалася.
10.Перевірка первинного сприймання. Відповідаючи на сформульовані запитання перед читанням тексту, учні відміча­ють, що для бабусі бички були такі дорогі, що вона нікому їх не хотіла продати.
11. Словникова робота ( за виносками на сторінці після тексту)
12.Самостійне читання учнями тексту інсценівки. Аналіз відповіді бабусі: спочатку бабуся називає колір, потім розповідає, чим бичок їй дорогий, закінчує словами: «цього не продам бич­ка». Може, вона якогось іншого продасть? Виявляється, ніякого.
Обмін враженнями. (Чи сподобалася бабуся? Якщо сподо­балася, то чим?)
13. Підготовка до розігрування пісні ( послідовність визначена після тексту пісні).
( Вчитель може розширити ролі дітей для підготовки інсценізації, визначити художників, костюмерів, декораторів, артистів, режисерів, відповідальних  за музичний супровід).
 
14.Визначення особливостей пісеньки-інсценівки. У пісеньці- інсценівці кілька дійових осіб. Це твір для сцени.

ІІІ етап « Після читання»
   Для перевірки своєї пам'яті, учні виконують останнє завдання: пригадують, які кольори згадуються в пісні, малюють трикутники і зафарбовують їх такими кольорами.
  Повертаються до схеми (на с.8 «Перлинки» і називають вивчені пісні та їх особливості.

Домашнє завдання. Повторити вивчені пісні, за бажанням вивчити нові 

Немає коментарів: