середа, 6 липня 2016 р.

Конспект уроку з біології у 9 класі Тема: зорова сенсорна система. Будова ока. Лабораторна робота № 7. Визначення акомодації ока, реакція зіниці на світло

Біологія 9 клас                                                                               Дата____________
Тема: зорова сенсорна система. Будова ока. Лабораторна робота № 7. Визначення акомодації ока, реакція зіниці на світло
Мета: сформувати знання про зорову сенсорну систему; встановити взаємозв’язок між будовою і функціями органа зору; сприяти формуванню в учнів наукового світогляду; розвивати вміння виділяти головне в матеріалі, логічно мислити; виховувати бережливе ставлення до власного організму
Обладнання: таблиця, зошит для лабораторних робіт, підручник

Хід уроку
І. Організаційний момент
II. Мотивація навчальної діяльності.
            Максим Горький писав: «Нічого не може бути страшнішим за втрату зору. Це велика образа, вона забирає у людини дев’ять десятих світу».
Яке ж воно — око? Яка його будова? На ці запитання ви отримаєте відповідь на сьогоднішньому уроці.
III. Вивчення нового матеріалу.
  1. Значення зору в житті людини.
Розповідь вчителя з елементами бесіди
— Яке значення писемної мови?
— Яка роль образотворчого мистецтва?
— Яке значення зору для трудових процесів?
— Яке естетичне значення зору?
  1. Розташування очей. Допоміжний апарат ока.
Розповідь вчителя з використанням таблиці, малюнків, підручника
Бесіда.
— Де розміщені очі?
— Як ми розглядаємо предмети?
— Які органи захищають око від шкідливих впливів зовнішнього середовища?
— Яке значення мають сльози? Чи шкідливо плакати?
— Розповідь вчителя про кон’юнктиву; про операції, проведені на слізних залозах в інституті ім. Філатова.
  1. Будова ока.
Розповідь вчителя з використанням таблиці.
Бесіда.
— У чому відповідність будови білкової оболонки і її функції?
— Які найважливіші особливості рогівки, кришталика, склистого тіла?
— Чому одна оболонка ока називається судинною? Яке її значення?
— Яка роль чорної пігментації судинної оболонки?
— Які особливості будова ока дають можливість світлу проходити до сітківки?
— Яке значення має зіниця?
— Які особливості райдужної оболонки дають змогу здійснювати зі­ничний рефлекс?
  1. Оптична система ока. Зображення предметів на сітківці.
Розповідь учителя з використанням таблиці, малюнків підручника
Бесіда:
— Що входить до оптичної системи ока?
— Крізь які середовища вказаної системи ока проходять промені?
— Що буде, коли людина помилилась окулярами, які перевертають зображення?
  1. Акомодація. Визначення акомодаційної здатності ока.
Розповідь вчителя з елементами бесіди.
— Чому ми бачимо предмети, розміщені на різній відстані від очей, однаково різко?
— За рахунок чого змінюється фокусна відстань під час настроювання мікроскопа?
— За рахунок чого кришталик, знаходячись на одному місці, в нормі проектує зображення і завжди на сітківку? Що змінюється в даному випадку?
— Яка роль війкових м’язів? 
IV. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Виконання лабораторної роботи ( відповідно до інструкції в зошиті)
2. Бесіда.
— Ще Г. Гельмгольц вважав, що моделлю ока є фотоапарат. Доведіть це.
— Чому, перебуваючи під водою, ми бачимо навколишні предмети не зовсім чітко?
— Яку перевагу дає бачення обома очима?
V. Домашнє завдання.

Опрацювати § 70. Підготувати повідомлення про дальтонізм.

Немає коментарів: