пʼятниця, 28 жовтня 2016 р.

Конспект уроку музичне мистецтво 1 клас Тема уроку: Музика і ти.

Тема уроку  : Музика і ти.
Мета: узагальнити уявлення першокласників щодо місця та значення музики в житті людини,
Розвивати  вміння висловлювати свою думку та почуття, —
Виховувати любов до мистецтва, потребу в спілкуванні з ним.
Обладнання: малюнки феї Музики, ведмедиці, ведмедика, котика,
Музичний  матеріал: латиська народна пісня «Ой-я, жу-жу», Л. Ревуцький «Колискова».
Хід уроку

І. Організаційна частина. Музичне вітання.
Добрий день, добрий час.
Дзвоник знову кличе нас.
II. Актуалізація опорних знань. :
— Сьогодні до нас на урок завітала незвичайна фея. Послухайте вірш і скажіть, хто це.
Є на світі дивна фея,
і ви всі знайомі з нею, ,
та до того ж вже давно:
чули ви її в кіно,
з нею пісеньку співали,
і на святі танцювали,
і були, напевно, раді
крокувати на параді,
а коли були маленькі,
вам наспівували неньки...
Отже, опишіть словами: —
що за фея поруч з вами?

—  Що таке музика? Чому її названо дивною феєю?
—  Де стикаються з музикою діти? Для чого вона потрібна людям?
III. Оголошення теми уроку.
— Музика супроводжує людину протягом усього життя, передає її настрої і  почуття, підтримує, підбадьорює, втішає.
1.     Робота в зошиті (с. 33).
- Розкажіть за малюнками, де ви чуєте музику.
- Якою вона буває?
-  3 чого складається музика? (Із музичних звуків.)
- Які бувають звуки? Поєднайте слова-відповіді у пари за зразком (зошит, с 32)_ -
Музичні   Низькі
Високі  Шумові .
Гучні  Короткі
Довгі   Тихі
2. Розспівування.
— Коли наша фея лягає спати, вона любить наспівувати таку пісеньку:
Котику сіренький,
котику біленький,
котку волохатий,
не ходи по хаті...
— Чи знайома вона вам?
- Як називається така пісня?
- Коли їх виконують?
- Хто найчастіше співає  колискову?
- Чи чули ви такі пісні, коли були маленькими?
IV. Розучування пісні «Ой-я, жу-жу» (латиська народна пісня).
— До нашої феї Музики прийшла мама-ведмедиця. Її синочок ніяк не хоче
(лягати спати, все бігає, грається. Що робити?
— Фея Музики запропонувала заспівати йому гарну колискову пісню «Ой-
я, жу-жу».
1. Виконання пісні вчителем.
— Про кого розповідається у цій колисковій?
— Що мама принесе своєму синочку?
— Яка мелодія пісні?
— В якому темпі вона виконується?
— Чим вона вам подобається?
2. Розучування колискової.
3. Виконання пісні з відповідними рухами (ніби заколисують ведмедика).
V. Фізкультхвилинка.
VI. Слухання музики Л. Ревуцького «Колискова».
— Яке враження справив на вас твір?
— Якою була музика?
Гра «Добери потрібні слова».
Плесніть у долоні, якщо слово підходить для опису цієї колискової.
Спокійна, лагідна, ніжна, схвильована, бадьора, замріяна, сумна, журлива,
світла...
— Якими ще словами можна охарактеризувати таку музику?
— Як ви гадаєте, що відчував композитор, коли писав цей твір?
— Чому він назвав інструментальний твір, як пісню, — «Колискова»?
— Які інструменти, на вашу думку, можна використовувати для ритмічного  супроводу до колискової пісні?
VII. Підсумок уроку.
— Музика супроводжує людину протягом усього життя. Завершіть фразу:

«Музика — мій друг, тому що...»._

Немає коментарів: