пʼятниця, 28 жовтня 2016 р.

Конспект уроку музичне мистецтво 1 клас Тема уроку: Музика нашого краю

Тема: Музика нашого краю.
Мета: актуалізувати і поглибити знання першокласників про народну та композиторську музику України, розвивати вокально-хорові та музично-ритмічні навички, прищеплювати глибокі почуття любові до пісні, рідного краю, свого роду.
Обладнання: портрети українських композиторів, малюнки українки та українця; музичний матеріал: український народний танець «Козачок», пісня М.Ведмедері «Намалюю Україну»

Хід уроку


І. Організаційний момент. Музичне вітання.
Знов звучить сьогодні пісенька дзвінка,
Музика ця гарна, лагідна така.

ІІ. Актуалізація опорних знань.
Добрий день вам, козачата, хлопці та дівчата.
Добрий день вам, добрий день вам, будемо співати.

-         Сьогодні до нас на урок завітали Іванко і Марійка.
Це українські діти, які дуже люблять свій край. Вони запрошують нас більше дізнатися про музичну історію нашого народу, його минуле і сучасне.
         Як і всі діти, Іванко і Марійка дуже люблять співати і танцювати. Особливо їм до вподоби українська музика – народна або авторська.

ІІІ. Оголошення теми уроку.
1.     Бесіда.
-         Яка називається людина, яка створює музику?
-         Розгляньте портрети українських композиторів (підручник, с.104).
-         Які музичні твори належать цим авторам?
Підказки шукайте на малюнках.
Левко Ревуцький – «Колискова»
Микола Лисенко – «Коза-Дереза»
Василь Барвінський – «Сонечко»

2.     Гра «Впізнай портрет» (зошит, с.50).
-         Розгляньте портрети українських композиторів і підпишіть їх.
-         Покажіть стрілочками, які твори належать цим авторам.
3.    Музична вікторина (за творами українських композиторів, зошит. С. 50).
-         Послухайте твори українських композиторів і пригадайте їхні назви. Обведіть малюнки до цих творів у зошиті (с.50).
-         Чи може музика впливати на настрій людини?
-         Який  твір вам подобається більше?
-         Чим відрізняється музика цих творів?
-         Яких ще українських композиторів ви знаєте?
-         Що вам відомо про народну музику? Хто є її автором?
IV. Фізкультхвилинка (виконання прослуханих творів на вибір дітей).

V. Слухання музики (український народний танець «Козачок»).
         Козачок – веселий, швидкий танець. Його придумали українські  воїни – козаки, тому танець здобув таку назву.
         Козачок виконують парами.
-         Опишіть характер музики. Який її темп?
-         Яке почуття викликає музика танцю?
-         Якими словами його можна передати?
-         Спробуйте визначити музичні інструменти.
-         Проплескайте спочатку ритмічний  рисунок танцю, а
потім – його пульс.
VI. Розучування пісні «Намалюю Україну» (муз. М.Ведмедері, сл. Н.Олійника).
-         Уявіть, що ви – художники. Вам треба намалювати свою Батьківщину. Що зобразите на своїй картині?
-         Послухайте пісню «Намалюю Україну» і опишіть, яку картину ви уявили.
-         Які почуття до рідного краю передано в музичному творі?
-         Чим подобається вам ця пісня?
-         З яким настроєм слід її виконувати?
Пригадайте пісні, в яких виражено подібний настрій.

VII. Закріплення навченого.
-         Пригадайте українські народні твори за малюнками у зошиті (с. 51).
-         Обведіть малюнки до танців зеленим олівцем, а малюнки  до пісень – червоним.

VIII. Підсумок уроку.
-         Які українські пісні вам особливо сподобалися?
-         Які пісні називаються композиторськими?
-         Які українські народні танці ви знаєте?



Немає коментарів: