Тема: Дивовижні інструменти.
Мета: узагальнити й поглибити знання учнів щодо
призначення музичних інструментів, їх ролі у «житті» музичного твору і
музичному мистецтві, виховувати інтерес і любов до мистецтва, потребу в
спілкуванні з ними.
Обладнання: малюнки різних музичних інструментів, портрет
В.А.Моцарта, дитячі музичні інструменти, музичний матеріал: В.А.Моцарт
«Маленька нічна серенада», білоруська народна пісня «Савка та Гришка».
Хід уроку.
І. Організаційний момент. Музичне вітання.
Прийшла знов музика до нас,
Уважним буде перший клас.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
-
Послухайте вірш. Про які інструменти в ньому
розповідається?
Зал. Концерт. На сцену вийшли
Інструменти дивовижні.
Хтозна, що з ними робити?
Може, в стіну цвях забити,
Може, поратись в городі
Чи прибрати у господі,
Чи полагодити хату,
Чи картину малювати?...
Ні, це інші інструменти:
За наказом диригента
Їх беруть музики в руки
І дарують людям звуки!
-
Як
називаються інструменти,які «дарують» музику?
Чому вони названі
дивовижними?
ІІІ. Оголошення теми уроку.
-
На сьогоднішньому
уроці ми помандруємо у царство музичних інструментів.
Музичні
інструменти – це пристрої для виконання музики.
1.
Гра «Юні музиканти» (зошит, с.52)
-
Давайте з вами
створимо невеличкий оркестр. Але вам необхідно дописати потрібно букви у
порожні клітинки:
ІНСТРУМЕНТИ
-
Яке слово утворилось?
-
Розфарбуйте
лише малюнки музичних інструментів. Назвіть їх.
2.
Розспівування.
Грає Мурчик на баяні,
Зайчик наш на барабані.
А ведмедик на трубі грає весело
собі.
Будеш нам допомагати,
Будем разом усі грати.
3.
Гра «»Відгадай, чий голосок».
-
Отпустіть голівки на парти, заплющіть очі.
Відгадайте, на чому я граю. (Вчитель грає
на різних музичних інструментах, а діти впізнають їх за звучанням).
IV. Слухання музики В.А.Моцарт «Маленька нічна музика».
В.А.Моцарта називали
музичним дивом. У 4 роки він вже грав на
музичних інструментах і писав музику. Майстерно грав хлопчик на клавесині («прадід» сучасних піаніно і
рояля), скрипці, органі, флейті…
- Послухайте музику і скажіть,
які інструменти звучать.
- Яка ця музика?
- Що ви відчуваєте, слухаючи цей музичний твір?
- Яке враження на вас
справила ця музика?
- Які почуття у вас вона викликає? Розмалюйте їх різними
кольорами.
Радість
|
Настрій
|
Схвильованість
|
Приємні
спогади
|
Сум
|
Щастя
|
V. Розучування
білоруської народної пісні «Савка та Гришка»
1.
Виконання пісні вчителем.
-
Чому пісня названа жартівливою?
-
Чи завжди доречно грати на музичних інструментах?
-
Коли цього не слід робити?
2.
Розучування пісні за куплетами.
-
Як потрібно
виконувати пісню, щоб передати її характер і настрій: повільно, грайливо, з
сумом, рухливо, спокійно, святково? (Діти
вибирають правильну відповідь на аркушах паперу у вигляді музичних
інструментів.)
3.
Спів пісні у парах, по рядках, по групах (хлопчики,
дівчатка).
VI. Закріплення
вивченого.
1.
Робота в зошиті (с.53).
-
Пригадайте пісні за малюнками і проспівайте їх.
Запишіть, які музичні
інструменти згадуються у цих піснях.
2.
Гра «Караоке».
(Виконання пісень «Веселий музикант» або «Ой заграйте, дударики» з
оплесками, рухами або супроводом на дитячих і народних музичних інструментах).
VIII. Підсумок уроку.
Багато ви нового взнали
І дуже грамотними стали.
Ви музику не забувайте,
Читайте, слухайте, співайте.
Хай другом музика вам буде:
Вона потрібна добрим людям.
Немає коментарів:
Дописати коментар