Тема: Про барабан і труби.
Мета: дати уявлення про ударні та духові інструменти,
ознайомити із найбільш поширеними інструментами цих груп,
розвивати вокально – інтонаційні навички, почуття ритму; виховувати естетичні
смаки, любов до прекрасного.
Обладнання: малюнки ударних
та духових інструментів, іграшкові музичні інструменти, музичний
матеріал: українські мелодії у виконанні ансамблю сопілкарів, С.Дяченко «дзвіночок».
Хід уроку
І. Органцізаційний момент. Музичне вітання.
Добрий день, добрий час,
Любить музику наш клас.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
-
На сьогоднішньому році я пропоную вам побути у ролі
музикантів.
-
А хто такі музиканти?
-
На яких інструментах вони грають?
Наші музиканти будуть грати
лише на деяких з них.
-
Послухайте вірш, розв’яжіть ребуси – і ви
дізнаєтесь, про які інструменти ми сьогодні поговоримо.
От дива: їх б’ють, штовхають,
А вони звучать і грають!
Є там ложки і тарілки (ті, що в
кухні, - не такі!).
Круглий бубон і трикутник,
Барабан – сурми супутник.
Є дзвіночки – різні-різні,
І литаври трохи грізні.
Всі дзвінкоголосі, гарні,
Називаються - …(ударні).
Загули, заграли труби:
Флейти і басисті труби,
Сопілки і саксофони,
Сурми і хрипкі тромбони …
Все це – давні та нові
Інструменти - … (духові)
ІІІ. Оголошення теми уроку.
-
Отже, на сьогоднішньому уроці ми ознайомимось із
двома групами музичних інструментів. Давайте їх пригадаємо, розв’язавши ребуси.
1.
Робота в зошиті (с. 54).
-
Чому духові та ударні інструменти отримали таку
назву?
-
Зробіть голосом їх звучання.
-
Розфарбуйте ударні інструменти червоним олівцем, а
духові – жовтим.
2.
Гра «Юні музиканти».
(Одні
діти грають на іграшкових ударних або
духових інструментах, інші відгадують їх назви.)
3.
Фізкультхвилинка. (Діти імітують гру на різних інструментах.)
IV. Слухання музики укр. народні мелодії у виконанні ансамблю
сопілкарів.
-
Послухайте вірш-загадку. Поміркуйте, про який
інструмент у ньому йдеться.
Я чарівний голос маю,
Наче пташечка співаю.
Моя пісенька красива –
То весела, то журлива.
А зробили мене з гілки
І дали ім’я … (сопілка).
-
Чи доводилося вам чути сопілку? Де?
-
Яке враження справила на тебе музика?
-
Який настрій створила?
-
Чи знаєш ти, як грають на сопілці?
V.Розучування пісні «Дзвіночок» сумського композитора
Сергія Дяченка.
1.
Робота над загадкою.
Є помічник у школі в нас.
Коли заходить учитель в клас,
Усіх скликає на урок
Дзвінкоголосий наш …(дзвінок).
А ще дзвіночок – це ударний інструмент, який робить музику
дзвінкою і мелодійною.
2.
Виконання пісні вчителем.
-
Який голосок у дзвіночка?
-
Що відбувається навколо, коли він дзвенить?
-
Як слід виконувати цю пісню, щоб передати її
характер?
-
Чого вчить ця пісня?
3.
Розучування пісні.
4.
Виконання пісні (приспів діти двічі, 2-й раз – із
супроводом на дзвіночках).
VI. Підсумок уроку.
Немає коментарів:
Дописати коментар