Тема: Царина музики та слова.
Мета: дати уявлення про оперу як жанр, в основу якого покладені музичне й літературне мистецтва,
вдосконалювати вокальні, хорові навички, розвивати ритмічний слух, увагу,
вміння висловлювати свою думку та почуття, виховувати інтерес до музики.
Обладнання: герої укр.. народної казки «Коза - Дереза»,
лисичка, маски для інсценізації казки; музичний матеріал: пісня Лисички із
опери М.Лисенка «Коза-Дереза»; В.Іванникова «Наша мама»
Хід уроку
І. Організаційна частина. Музичне вітання.
Казка знову кличе нас.
І знов радіє перший клас.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1.
Вступна бесіда.
-
Сьогодні до нас у гості знову завітала казка.
Послухайте уривок і назвіть її
головних героїв.
«Жили собі Дід і Баба. А в них
– Коза, дуже вперта і вередлива. Нікого не слухалася. За це Дід вигнав її з
домівки.
Побігла Коза-Дереза до лісу й
оселилася у хатинці…»
-
Пригадайте персонажів казки. Що трапилося далі?
2. Гра
«Ляльковий театр».
(Інсценізація уривка казки за вибором вчителя).
-
Коли ви грали у цій виставі, виконуючи певну роль,
то промовляли слова героїв.
-
Але є мистецтво, де всі персонажі лише співають.
3.
Робота в зошиті (с.46).
-
Розгляньте ребус. Складіть та запишіть у клітинках
назву царини музики і слова.
(ОПЕРА)
Отже, опера
– це музична вистава, в якій всі персонажі співають.
ІІІ. Слухання музики («Пісня Лисички» з опери «Коза
-Дереза» М.Лисенка).
-
Український композитор Микола Лисенко написав за
цією казкою оперу «Коза-Дереза».
-
Прослухайте «Пісню Лисички» з опери «Коза-Дереза».
-
Про що співає Лисичка?
-
Яка її пісенька? (Весела, грайлива, лагідна, добра).
-
Якою зображено Лисичку? (Веселою, бадьорою, енергійною).
1.
Робота в зошиті (с.47).
(Аналіз змісту і характеру
пісеньки).
-
Проспівайте «Пісню Лисички». Покажіть рукою, як
рухається мелодія на початку пісні. Обведіть у зошиті відповідну табличку.
2.
Розучування пісні за строфами.
IV. Фізкульхвилинка.
(Виконання «пісні
Лисички» з проплескуванням її пульсу).
V. Розучування пісні
«Наша мама». (муз. В. Іванникова, сл. О.
Фадєєвої).
- Прослухайте пісню «Наша
мама». Про кого у ній ідеться?
- Доберіть характер виконання
цієї пісні.
1. Виконання пісні вчителем.
2. Розучування пісні строфами.
3. Хорове виконання.
VI. Підсумок уроку.
-
Пригадайте, що таке опера.
Уривок із якого твору ви сьогодні
слухали?
Слухай музику, співай,
Весело танцюй і грай,
Сперечайся, говори,
Фантазуй і мрій – твори.
Немає коментарів:
Дописати коментар