Тема: Вступ. Предмет вивчення «Географії материків і океанів». тематичні
карти і робота з ними
Мета:
визначити предмет вивчення шкільного курсу «Географія материків і океанів»,
ознайомити учнів з тематичними картами та основ-ними видами роботи з ними,
виховувати повагу до праці географів, науковців-дослідників, розвивати в учнів
потяг до самостійного здобуття географічних знань, умінь та навичок.
Обладнання:
стінна фізична карта світу, підручники та атласи для 7 класу.
Опорні
поняття: фізична географія, материки, океани, частини світу. карта, атлас, план місцевості.
Географічна номенклатура: материки:Африка, Австралія, Антарктида, Північна
Америка, Південна Америка, Євразія; океани:Тихий, Атлантич-ний, індійський,
Північний Льодовитий; частини світу:Азія, Європа, Африка, Америка, Австралія,
Антарктида.
Структура уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів
ІІІ.
Мотивація навчальної та пізнавальної
діяльності
IV.
Вивчення нового матеріалу
V.
Закріплення вивченого матеріалу
VI.
Підсумок уроку
VII.
Домашнє завдання
Зміст уроку
I.
Організаційний
момент
Знайомство вчителя з учнями класу
Коротка бесіда про подорожі, що
були здій-снені учнями влітку, та їх цінність для розвитку географічних знань.
II.
Актуалізація
опорних знань і вмінь учнів
Розминка.
гра «Знайди пару» (з’єднати попарно відповідні слова):
1.
Африка,
Євразія, Північна Америка, Південна Америка, Австралія, Антарктида
2.
Гімалаї,
Ніл, кенгуру, Амазонка,пінгвін, Ніагарський водоспад
ІІІ.
Мотивація
навчальної та пізнавальної діяльності
Вчитель аналізує результати гри і
повідомляє учням, що основним завданням вивчення географії в 7 класі є
розширення і поглиблення знань про материки та океани Землі, продовження
формування та вдосконалення
вмінь і навичок роботи з картами, географічною літера турою та іншими джерелами географічних
знань.
IV.
Вивчення
нового матеріалу
Визначення предмету вивчення
«Географії материків і океанів».
Підручник «Географії материків і
океанів» для 7 класу (знайомство зі структурою та складовими частинами
підручника).
Тематичні карти атласу та робота з
ними.
Групи карт за ознаками:
за охопленням території— карти
світу, окремих материків та їх частин, держав;
-
за масштабом— великомасштабні (масштабом 1 : 200 000 і більше),
середньомасштабні (від 1 : 200 000
до 1 : 1 000 000) і дрібномасштабні (менші
за 1 : 1 000 000);
-
за змістом— загальногеографічні (фізична карта світу) і тематичні
(кліматична, тектонічна, карта
ґрунтів та ін.);
-
за призначенням— навчальні, туристичні, синоптичні, військові, на-вігаційні,
автошляхів та ін.
• Ознайомлення з географічними
атласами та основні види роботи з ними.
• Робота з довідником учня (див.
додатки).
V.
Закріплення вивченого матеріалу
Робота
в динамічних групах
• Користуючись змістом підручника,
назвіть основні розділи, які будуть вивчатися в курсі «Географія материків і
океанів».
• З’ясуйте, чи є в атласі для 7
класу середньо- та великомасштабні карти?
• Визначте, чи є в атласі для 7
класу загальногеографічні карти? На-звіть приклади тематичних карт шкільного
атласу.
VI.
Підсумок уроку
Підбиття підсумків роботи учнів по
групах, а також загальний підсумок уроку.
VII.
Домашнє
завдання
• Опрацювати текст підручника ст.4-9 .
• Могти переказати зміст тексту.
Немає коментарів:
Дописати коментар