Практична робота № 2. Порівняльна оцінка ресурсозабезпеченості двох окремих
країн чи регіонів світу
Мета: закріпити та систематизувати знання про природні ресурси світу;
вдосконалити уміння та навички застосовувати набуті знання під час виконання
практичних завдань; розвивати вміння розраховувати ресурсозабезпеченість та
порівнювати співвідношення ресурсозабезпеченості в окремих регіонах чи країнах
світу, уміння будувати та аналізувати діаграми; виховувати аналітичне мислення,
заощадливе ставлення до природних ресурсів.
Обладнання:
політична карта світу, підручники, атласи, таблиці, діаграми.
Тип уроку:
комплексного застосування знань, умінь, навичок учнів.
Хід уроку
I.
Організаційний момент
II.
Актуалізація опорних знань, умінь та навичок
• Що таке
ресурсозабезпеченість?
• Якими
способами розраховують ресурсозабезпеченість країн або територій?
III.
Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності
У ХХІ ст.
між суспільством і природою сформувалися якісно нові відносини, що зумовлені
швидким зростанням населення та розширенням його виробничої діяльності. Виникла
загроза поступового виснаження й вичерпання природних ресурсів. Розрахунок
ресурсозабезпеченості країни певним природним ресурсом дозволяє передбачити
його виснаження, сприяти збереженню або відновленню, тобто передбачає
впровадження заходів раціонального природокористування.
ІV.
Застосування знань, умінь, навичок
Виконання практичної роботи №2
V.
Узагальнення та систематизація знань
Завдання 4.
(3 бали) Зробіть висновки. Поясніть, чому про ресурсозабезпеченість країн та
регіонів не можна судити лише за розмірами запасів. Висловіть власне бачення
розв’язання проблем ресурсозабезпеченості.
VI. Домашнє
завдання
Немає коментарів:
Дописати коментар