Тема:
класифікація покритонасінних. Практична робота №2
Мета. Сформувати в учнів поняття про загальні ознаки покритонасінних рослин
та сучасну їхню класифікацію.
Основні поняття і терміни: Покритонасінні, Однодольні, Дводольні,
Капустові, Бобові, Айстрові, Пасльонові, Селерові, Розові, Однодольні, Злакові,
Лілієві, Цибулеві.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
1. Організаційний момент.
2. Повідомлення теми, мети та завдань уроку. Мотивація навчальної
діяльності.
3. Вивчення нового матеріалу
Класифікація квіткових рослин
2. Демонстрування гербарних зразків, зображень рослин на таблицях та
малюнках підручника.
Пояснювальна бесіда. У відділі Квіткові, або Покритонасінні, виділяють два
класи: Дводольні та Однодольні. За якою ознакою виникла така назва? Клас
Дводольні поділяється за такою схемою (запис на дошці): клас → підклас→ порядок → родина → вид.
До класу Дводольні входять, зокрема, такі родини, рослини з яких ви можете
спостерігати у довкіллі. Вони найчастіше використовуються людиною у різних
сферах життя: Жовтецеві, Півонієві, Макові, Гвоздичні, Лободові, Гречкові,
Букові, Березові, Горіхові, Гарбузові, Капустові, Мальвові, Кропивові, Розові,
Бобові, Льонові, Виноградні, Селерові (Зонтичні), Пасльонові, Айстрові та
багато інших. До класу Однодольні належать родини Лілієві, Цибулеві, Бананові,
Злакові та інші.
4. Узагальнення і систематизація вивченого.
Виконання практичної роботи
№2
1. Опираючись на матеріал підручника, заповніть таблицю.
Загальна характеристика покритонасінних
Об’єкт дослідження
|
Характеристика
|
Коренева система
|
|
Пагін і стебло
|
|
Листок
|
|
Квітка
|
|
2. З’єднайте стрілками назву виду та відповідної родини.
Вишня
|
Магнолієві
|
Троянда
|
Редька
|
Жовтецеві
|
Конвалія
|
Огірок
|
Розові
|
Півонія
|
Кріп
|
Бобові
|
Буряк
|
Жовтець
|
Капустові (Хрестоцвіті)
|
Морква
|
Магнолія
|
Гарбузові
|
Помідор
|
Соняшник
|
Селерові (Зонтичні)
|
Лобода
|
Картопля
|
Айстрові
|
Пшениця
|
Шавлія
|
Пасльонові
|
Соя
|
Горох
|
Глухокропивові (Губоцвіті)
|
Ромашка
|
Тюльпанове дерево
|
Лободові
|
Кавун
|
Шипшина
|
Лілієві
|
Гірчиця
|
Часник
|
Злакові
|
Рис
|
5. Підсумки уроку, аргументація оцінок.
6. Домашнє завдання. Вивчити відповідний матеріал за підручником,
відповісти на запитання в кінці тексту. Оформити завдання у практикумі.
Немає коментарів:
Дописати коментар