Урок 2.
Тема. Твори, які
народилися давним-давно.
Мета. Розкрити
зміст назви розділу «З народного джерела». Сформувати поняття про усну народну творчість, види творів.
Викликати інтерес до вивчення усної народної творчості. Визначити, які знання
мають діти з означеної теми, зацікавити до пошуку під час опрацювання розділу
відповідей на «Завдання зі скриньки УНТ».
Матеріал до уроку. Текст підручника
(с. 4 –ознайомся з інформ.самостійно), завдання зі скриньки усної народної
творчості (с.5), завдання і текст
посібника «Перлинка» (с.4).
Тип уроку.
Вступний до теми.
Хід уроку
І етап «До читання»
І. Робота з
таблицею № 3 ( до букв одного з рядків, які позначають приголосний звук, діти
додають голосний звук і промовляють злиття спочатку повільно, потім швидше і швидко; тихо, голосніше, голосно.
Промовляють разом з учителем, без
учителя, працюючи протягом певного часу
самостійно (наприклад, протягом 1
хвилини скільки рядочків встигнуть діти
озвучити), в парах. Перед промовлянням кожного рядка треба набрати повітря (
робимо це легко, безшумно), промовляємо злиття на струмені видихуваного
повітря.
ІІ етап «Під час читання».
1.Читання назви
розділу. Розгляд малюнка: діти впізнають, з яких творів прийшли півник, зайчик
і лисичка. Описують кожного з них,
звертають увагу на емоції, розповідають казку з намальованим персонажем.
Міркують над проблемним питанням: чи тільки в казках можна зустріти зображених
персонажів?
2.Міркування над
назвою розділу: все має початок; де джерельце, там копають криницю; з джерельця
починається ріка; джерельце витікає із землі. Так і казки, про які ви
розповіли, створив народ, дав початок
творам.
3.Читання учнями
самостійно статті з умовним позначенням жар-птиця.
4. Вибіркове
читання: -що створив український народ? Як твори передавалися від покоління до
покоління? Як називаються і чому так називаються? Які твори призначені
спеціально для дітей?
5. Підготовка до
читання статті вголос: Читання слів з
правильними наголосами; визначення
логічних наголосів: вчитель читає кожне речення, голосом виділяє в ньому то
одне слово (з давніх), то за другим разом інше слово (народ). Діти визначають,
яке слово виділив учитель і читають речення так само. Визначають, яке слово
треба виділити ( давніх –слабіший наголос, народ – сильніший) і т.д.
6.Виразне
читання статті учнями.
7. Самостійне
читання статті в «Перлинці»(с.4). Робота в парі : відповіді на запитання до
тексту.
8.Читання статті
«котився клубочок…».Формування в учнів уявлення про збірки казок, прислів’їв,
загадок. Показ збірок, розгляд їх дітьми. Розмотування клубочка «усна народна
творчість». Формування уявлення про жанр.
9.Виконання
завдань зі скриньки усної народної творчості. (Завдання наповнені конкретним
змістом. Бажано створити атмосферу зацікавлення, таємничості, дивування. Для
цього принести скриньку, пофантазувати з дітьми, як жар-птиця з цієї скриньки принесла завдання, подарувала всім нам чарівний
ключик, щоб ми самі відкрили скриньку. Але спочатку дізнаємося, що в цій
скриньці.
Перше завдання
діти читають, повторюють кілька разів
виділені слова, прогнозують, хто то міг упасти у воду і за яких
обставин. Відповіді різні, про правильність переконаємося, як будемо читати твори зі скриньки.
Під керівництвом
учителя діти виконують всі завдання.
ІІІ етап «Після читання»
Ми так багато
дізналися сьогодні на уроці. Завдання додому. Із своєї домашньої бібліотеки
відібрати твори, збірки із словами українська(і) народн(а)і. Принести на урок. Перед
уроком літературного читання зробити з них виставку.
Немає коментарів:
Дописати коментар