Біологія 9 клас Дата____________
Тема:
будова і функції серця.
Практична робота № 2 Вимірювання частоти серцевих скорочень і артеріального
тиску
Мета:
формувати
знання про будову серця і його функції; розвивати інформаційну компетенцію, міжпредметні
зв'язки; виховувати здоров'язберігаючих компетенцію.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: зошит для практичних робіт, підручник, таблиці.
Хід уроку
І. Організаційний
момент
ІІ. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної
діяльності
Бесіда
1.
Що таке кровообіг?
2.
З чого складається
система органів кровообігу?
3.
Які функції виконує
кров?
4.
Завдяки яким органам
кров виконує свої функції?
5.
Як довго кров
рухається по судинах?
6.
Завдяки якому органу
забезпечується безперервний рух крові по судинах?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
- Будова і функції серця
Розповідь вчителя з
елементами бесіди
-
Що ви
знаєте про серце?
Серце – це центральний
орган кровообігу, розташований у грудній порожнині. Його ритмічні скорочення
забезпечують безперервний рух крові по судинах. Маса серця в середньому складає
лише 5% від маси тіла людини.
Серце вкрите тонкою й
щільною оболонкою, яка утворює замкнутий мішок – навколосерцеву сумку (
перикард). Між серцем і навколосерцевою сумкою міститься рідина, яка зволожує
серце й зменшує тертя об стінки перикарда при його скороченнях.
Серце людини розділене
суцільною перегородкою на ліву й праву половини, кожна з яких, у свою чергу,
розділена на дві камери – передсердя й шлуночок.
Рух крові по серці відбувається тільки в одному напрямку: з передсердь до
шлуночків, а потім із них – до легеневого стовбура й аорти.
-
Що ви
знаєте про функції серця?
Основною
функцією серця є ритмічне нагнітання крові з вен до артерій, тобто створення
градієнта тиску, внаслідок чого відбувається постійний рух крові, тобто забезпечення
кровообігу.
- Робота з підручником за варіантами
І варіант – особливості серцевого м’яза
ІІ варіант – серцевий цикл
- Регуляція роботи серця
Розповідь
вчителя
ІV. Виконання практичної
роботи № 2 Вимірювання частоти серцевих
скорочень і артеріального тиску.
Відповідно до інструкції в зошиті
V . Узагальнення, систематизація й контроль знань та
вмінь учнів
1. Біологічний диктант
2. Питання для повторення та обговорення
-
Що
таке серце?
-
Як
будова серця пов’язана з його функціями?
-
Яку
будову має серцева стінка?
-
Навіщо
вимірюють пульс і артеріальний тиск?
VІ. Підбиття підсумків уроку
VІІ. Домашнє завдання
Опрацювати § 23- 24 завд. на ст.
74
Немає коментарів:
Дописати коментар