неділя, 3 липня 2016 р.

Конспект уроку з біології у 9 класі Тема: рух крові по судинах . Практична робота №3. Реакція серцево-судинної системи на дозоване навантаження.

Біологія 9 клас                                                                             Дата______________
Тема : рух крові по судинах . Практична робота №3. Реакція серцево-судинної системи на дозоване навантаження.
Мета: ознайомити учнів з особливостями руху крові по судинах , поняттям пульс, артеріальний тиск, швидкістю руху крові, як здійснюється регуляція кровообігу в організмі; розвивати пам”ять,  увагу, мислення; виховувати потребу вести здоровий спосіб житт ;
Обладнання : підручники , зошити для практичних робіт , таблиця  до теми.
Тип уроку : комбінований

« Спостерігайте за своїм тілом , якщо бажаєте , щоб ваш розум працював правильно»
                                                                                                       Рене Декарт
Хід уроку
І . Організація класу.
ІІ. Актуалізація опорних знань:
1.      Біологічний диктант
2.      Бесіда за запитаннями
-          Що таке серце?
-          Які клапани є в серці?
-          Які особливості кровопостачання серця?
-          Що таке серцевий цикл?
ІІІ . Мотивація навчальної діяльності учнів .
            В сучасному світі нас оточує безліч різних механізмів . Всі вони так чи інакше рухаються , переміщуються з певною швидкістю . Одні ми вважаємо над швидкими , а інші над повільними . А чи задумувались ви над тим , що всередині кожної людини є так звана « траса» , по якій рухаються елементи . Що це за елементи ? І чи знаєте ви з якою швидкістю вони рухаються ?
IV. Повідомлення теми і мети уроку.
V . Вивчення нового матеріалу.
1.      Рух крові по судинах
 Розповідь вчителя
            Кров тече з різною швидкістю по різних ділянках кров’яного русла. В аорті швидкість найбільша – приблизно 0,5 м/с, а в капілярах найменша – приблизно 0,5 – 1,2 мм/с. Унаслідок повільного руху крові в капілярах кисень і поживні речовини встигають потрапити до клітин, а продукти їхньої життєдіяльності й вуглекислий газ надійти в кров. Швидкість руху крові в венах з наближенням до серця поступово збільшується до 0,2м/с
Робота з підручником
І група – рух крові по артеріях
ІІ група – рух крові по венах

2.      Пульс
Розповідь вчителя
            Пульс – це періодичне поштовхоподібне розширення стінок артерій, синхронне зі скороченням серця. Його можна  відчути, якщо на артерію, котра перебуває поблизу поверхні тіла, приміром на зап’ясті, покласти палець, притискаючи артерію до кістки.
            Частота пульсу дорослої людини в спокійному стані становить 70 ударів за хвилину. При фізичному навантаженні частота пульсу збільшується, оскільки серцю доводиться працювати швидше, аби забезпечити м’язи всім необхідним для роботи.
VІ. Виконання практичної роботи №3. Реакція серцево-судинної системи на дозоване навантаження.
Відповідно до інструкції в зошиті.
VІІ. Підсумок уроку .
Питання для повторення та обговорення
1.      Як будова серця  пов’язана з його функціями?
2.      Навіщо вимірюють пульс і артеріальний тиск?
3.      Що таке пульс?
4.      Що таке конус кровоносних судин?
5.      Що таке кров’яний тиск?
6.       Оцінювання навчальних досягнень учнів.
Оцінювання навчальних досягнень учнів.
 Домашнє завдання .
1.  Опрацювати § 26
2.  Скласти кросворд з вивченої теми .


Немає коментарів: