понеділок, 4 липня 2016 р.

Конспект уроку з біології у 9 класі Тема: травлення в ротовій порожнині. Лабораторна робота № 4. Дія ферментів слини на крохмаль.

Біологія 9 клас                                                                   Дата__________
Тема: травлення в ротовій порожнині. Лабораторна робота № 4. Дія ферментів слини на крохмаль.
Мета: продовжити формувати знання учнів про систему органів травлення людини; розкрити особливості травлення в ротовій порожнині, механічної та хімічної обробки їжі, властивості ферментів слини, будови та типів зубів; розвивати пам'ять, увагу, уяву, логічне мислення; виховувати бережливе ставлення до власного організму та здоров’я навколишніх людей.

Обладнання: таблиці, зошит, підручник.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
І. Організаційний момент
           Усміхайтеся, навіть якщо вам не дуже цього хочеться, адже сміх позитивно впливає на імунну систему, активізуючи Т – лімфоцити крові. У відповідь на вашу посмішку організм продукуватиме гормони радості. Тож із гарним настроєм розпочинаємо наш урок! Сьогодні ми працюватимемо під девізом: «Твій успіх іде на користь мені, а мій – на користь тобі, бо він у нас спільний».
ІI. Актуалізація опорних знань учнів.
1.      Бесіда за запитаннями.
— Що таке травлення?
— Що таке поживні речовини?
— Що таке ферменти?
— Назвіть основні частини травного каналу.
— Які функції системи органів травлення?
2.      Виконання біологічного диктанту
ІII. Вивчення нового матеріалу.
1.      Органи ротової порожнини та їх функції.
Розповідь учителя з еле­ментами бесіди, використанням таблиці і складанням схеми.
Функції органів ротової порожнини:
— аналіз їжі на смак;
— подрібнення;
— зволоження;
— формування харчової грудочки для подальшого просування її по стравоходу;
— часткове розщеплення4складних вуглеводів.
2.      Зуби, їхній різновид, будова, склад і функції.
Розповідь учителя з використанням таблиці і складанням схеми.
3.      Хвороби зубів і їх профілактика.
 Повідомлення учнів.
4.      Слинні залози. Склад слини та її значення у травленні.
Розповідь учителя з використанням малюнка підручника і складанням схеми.

За добу в людини виділяється 1,0-1,5 л слини. Лізоцин — це речови­на, яка сприяє заживленню ран слизової оболонки ротової порожнини і знешкоджує мікроорганізми.
5.      Властивості ферментів слини.
Виконання лабораторної роботи № 4. Дія ферментів слини на крохмаль.
Відповідно до інструкції в зошиті.
IV. Закріплення знань учнів.
Бесіда за запитаннями.
—   Чому хліб у роті стає солодким, якщо його довго жувати?
—   Назвіть слинні залози.
— Які ферменти є у слинні?
V. Домашнє завдання.
Опрацювати § 38 Завд. 9 на ст. 117


Немає коментарів: