Біологія 9 клас Дата__________
Тема: травлення в шлунку.
Мета: сформувати
поняття про травлення у шлунку, значення шлункового соку у процесі травлення,
його ферменти; нервову і гуморальну регуляцію шлункового соковиділення,
показати роль І.П. Павлова у вивченні функцій органів травлення; розвивати вміння порівнювати , виділяти головне
в матеріалі; виховувати бережливе ставлення до власного організму.
Обладнання: зошит,
підручник, малюнки, таблиці.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІI. Актуалізація опорних
знань учнів. Мотивація навчальної діяльності
1.
Бесіда за
запитаннями.
— Назвати органи ротової
порожнини.
— Які речовини розщеплюються в
ротовій порожнині?
— Які функції органів ротової
порожнини?
— Які види зубів є у людини і
які функції вони виконують?
2. Обговоримо
разом
Якщо смакові рецептори нас підвели і ми
все – таки з’їли неякісну їжу, то як у цій ситуації може захиститися організм?
ІII. Вивчення нового
матеріалу.
1.
Шлунок, його розміщення і особливості
будови.
Бесіда
зі складанням схеми
Шлунок — найрозширеніша
частина травного каналу.
У шлунку відбувається:
— накопичення їжі;
— її перетравлення;
— переміщування;
— частково всмоктування.

2. Будова стінок шлунка та їх функції.
Бесіда із складанням схеми.

3. Залози шлунка. Шлунковий сік, його вплив на білки їжі.

Шлунковий сік — прозора рідина, має кислу реакцію. За добу
у людини виділяється 0,5 - 2 л шлункового соку.

4. Роль І.П. Павлова в дослідженні регуляції
травлення шлунка. Регуляція виділення шлункового соку.
Розповідь вчителя з елементами бесіди і
складання схеми.

Рефлекторна дуга шлункового соковиділення.

1. Рецептори язика.
2. Центр шлункового
соковиділення довгастого мозку.
3. Залози шлунка.
4. Смакові центри кори великих
півкуль головного мозку.
5. Шлункові
хвороби, їх причини і профілактика.
Бесіда зі складанням схеми.

IV.
Закріплення знань учнів.
1.
Бесіда за
запитаннями.
— Яка будова шлунка?
— Який склад шлункового соку?
— Які речовини розщеплюються у
шлунку?
2. Заповнення таблиці. «Травлення в органах
травлення»
Орган
|
Особливості
будови
|
Функції
|
Залози,
структури, які виділяють секрет
|
Речовини, які
виробляються
|
|
|
|
|
|
V. Домашнє
завдання.
Опрацювати § 39.
Підготувати повідомлення про травлення в тонкому кишечнику.
Немає коментарів:
Дописати коментар