неділя, 3 липня 2016 р.

Конспект уроку з біології у 9 класі Тема: імунітет. Гуморальний і клітинний імунітет.

Біологія 9 клас                                                                                          Дата__________
Тема : імунітет. Гуморальний і клітинний імунітет.
Мета: сформувати у учнів уявлення про імунітет, показати  його значення в житті людини, дати уявлення про гуморальний і клітинний імунітет; розвивати пізнавальний інтерес; виховувати здоровий спосіб життя.
Обладнання: таблиці до теми, зошит, підручник

Тип уроку : комбінований
 « Немає друга рівного здоров”ю,
Немає ворога рівного хворобі»
   Давньоіндійська мудрість
Хід уроку
І . Організація класу.
Вчитель вітає учнів, бажає успіху на уроці.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Метод « Мікрофон »
·         Як були відкриті групи крові?
·         Чому людей з І групою крові називають універсальним донором?
·         Як був виявлений резус – фактор?
·         Чому резус –негативній людині не можна переливати резус – позитивному кров?
·         Чи можна переливати ІІІ групу крові людині, котра має І групу крові?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
-         Вам відомо, що епідемії віспи і чуми в минулі віки знищили десятки мільйонів людей. Чому людство не вимерло повністю? Чому не всі люди хворіють під час епідемій ?
-         Які складові крові відповідають за імунні реакції організму?
ІV. Повідомлення теми і мети уроку.
V. Вивчення нового матеріалу:
1. Імунітет
Розповідь вчителя з елементами бесіди
            Імунітет –це здатність організму протистояти впливу шкідливих агентів, зберігати свою цілісність та біологічну індивідуальність. Імунітет являє собою комплекс захисних реакцій організму, спрямованих на підтримку гомеостазу при зустрічі з агентами, які розпізнаються ним як чужорідні.
            Існують два типи імунних реакцій, що викликають двома різновидами лімфоцитів. В- лімфоцити відповідають за гуморальний імунітет, зумовлюючи утворення вільних антитіл, які циркулюють кров; Т- лімфоцити відповідають за клітино – опосередкований імунітет.
            Антитіла – це білки імуноглобуліни плазми крові, здатні утворювати специфічний зв'язок з антигенами. При утворенні комплексу «антиген – антитіло» антиген втрачає свої шкідливі для організму властивості. Взаємодіючи з мікроорганізмами, антитіла запобігають їхньому розмноженню або нейтралізують токсини, які ті виділяють.

- Як реагує живий організм на дію антигенів? Чи є , на вашу думку, фагоцитоз єдиним захистом організму?
2. Гуморальний і клітинний імунітет
Самостійна робота учнів з підручником
І група – гуморальний імунітет
ІІ група – клітинний умунітет
VII. Підсумок уроку .
Бліцтурнір «  Що таке?»
·         Антиген
·         Імунітет
·         Т – лімфоцит
·         Антитіло
·         В- лімфоцит
-          Імунітет відкрив…
VIII. Домашне завдання :
1. Опрацювати § 20
2. Заповнити таблицю « Роль вчених у розвитку вчення про імунітет»
Учені
Дослідження та відкриття
І. Мечніков

Л. Пастер

П. Еріх

Е. Дженнер



Немає коментарів: