пʼятниця, 28 жовтня 2016 р.

Конспект уроку музичне мистецтво 1 клас Тема уроку: Раз, два — кроком руш!

Тема: Раз, два — кроком руш!
Мета: поглибити уявлення про марш і жанрові ознаки маршової музики, закріплювати вміння слухати музичні твори та аналізувати їх,
виховуватилюбов і повагу до минулого свого народу.
Обладнання: малюнки солдатів, козаків, козачат, музичний матеріал:
С. Прокоф'єв «Марш», М. Ведмедеря «Козачата».
Хід уроку


I.                  Організаційний момент. Музичне вітання.
Прийшла знов музика до нас,
уважним буде перший клас.
II. Актуалізація опорних знань. ,
— Пригадайте, з якими «трьома китами» ми знайомились на попередньому уроці.
— Які основні ознаки пісні, танцю, маршу?
— Послухайте вірш і скажіть, якому музичному «киту» його присвячено.
Раз-два, кроком руш!
От заграли сурми туш,
барабани підхопили:
раз, два, три, чотири.
— Спробуйте крокувати під вірш, як під музику, робіть це чітко, ритмічно.
— Які музичні інструменти згадуються у вірші?
III. Оголошення теми уроку.
1. Робота в зошиті (с. 36).
Яке визначення є правильним:
Марш – це ритмічна музика, під яку можна танцювати.
Марш – це ритмічна музика, під яку легко крокувати.
Маршова музика — чітка, енергійна, ритмічна. Під неї легко крокувати: раз (два) раз - ( д в а ) або раз
— Розфарбуйте малюнки інструментів, які підходять для виконання мар-
шу (зошит, с. 37).
2. Слухання музики російського композитора Сергія Прокоф'єва «Марш».
         Російський композитор С. Прокоф'єв народився та провів свої дитячі  роки у с. Сонцівка на Донеччині. Свій перший музичний твір хлопчик написав у 5 років. А вже дорослим створив збірку «Дитяча музика», у якій є 12 фортепіанних п'єс, зокрема і «Марш».
— Які ознаки маршової музики?
— Розкажіть, яка музика маршу.
— Проплескайте його музичний пульс.
IV. Фізкультхвилинка.
(Діти крокують під звуки маршу).
V. Розучування пісні «Козачата» (муз. М. Ведмедері, сл. О. Яворської).
— Під марш вміють гарно крокувати солдати, любили його і козаки.
— Хто такі козаки? Що ви можете про них розказати?
— А кого ми називаємо козачатами?
— Послухайте пісню і скажіть, про що мріють козачата.
— Що вони шанують?
1. Вивчення пісні.
2. Виконання пісні-маршу із крокуванням.
3. Гра «Знавці музики».
— Плескайте у долоні, коли почуєте слова, які відповідають музиці маршу.
Чітка, енергійна, ніжна, мужня, ритмічна, млява, бадьора, задумлива, лагідна. ,
VI. Освоєння музичної грамоти.
— Пригадайте, як називається людина, яка пише музику.
— Як називаються знаки для її запису?
— Навіщо потрібні ноти?
Ноти записують на нотному стані.
Його ще називають нотоносець — п'ять ліній для запису нот.
— Які ноти ви знаєте?
Нот-сестричок тільки сім:
до, ре, мі, фа, соль, ля, сі.
— Послухайте вірш. Чого він навчає? (Підручник, с. 77).
_ Спробуйте розказати його у характері маршу.
— Знайдіть у віршованих рядках назву ноти до.
(Вчитель знайомить дітей із нотою до та її записом на нотному стані).

VII. Підсумок уроку.
— Пригадайте ознаки маршової музики.
— Де і коли ми її чуємо.
— Спробуйте ще раз крокувати під вірш, як під музику.
Раз, два — кроком руш!
От заграли сурми туш,
барабани підхопили:
раз, два, три, чотири.


Немає коментарів: