Тема: Такі різні танці.
Мета: поглибити
уявлення про танець, ознайомити першокласників з ознака- ми та зразками
танцювальної музики, розвивати музичні здібності, чуття ритму, виховувати любов
до національного фольклору.
Обладнання: музичний
інструмент, комп’ютер, мультимедійна презентація.
Музичний матеріал: М.
Глінка «Полька», А. Павлюк «Святковий хоровод».
Хід уроку
I. Організаційний момент. Музичне
вітання.
Добрий день, зимовий день.
Скучили ми без пісень.
II. Актуалізація опорних знань.
— Діти, чи любите ви ходити в гості?
— Сьогодні ми запрошені на гостину до
феї Музики. Але дорога до її пала-
цу далека. Тож давайте, мандруючи,
пограємо в гру.
1. Гра «Знавці музики».
v Що
таке музика? З чого вона складається?
v Хто
її створює? Які бувають звуки?
v Як
правильно співати? Покажіть співацьку поставу.
v Як
називаються знаки для запису музичних звуків?
v Які
ноти ви знаєте?
2. Розспівування.
Нот-сестричок тільки сім:
до, ре, мі, фа, соль, ля, сі.
— Ось ми і дійшли до палацу феї Музики.
Але звідти лунає якась музика.
Що це звучить? На це запитання ви
отримаєте відповідь, коли виконаєте одне
завдання.
v Розгляньте
фото. Що на них зображено?
v Який
із цих танців є українським народним?
III. Оголошення теми уроку.
— Наша фея дуже любить танцювати. Тож
запрошує вас на урок танцю.
(Звучить танцювальна музика на вибір
вчителя).
v Які
особливості танцювальної музики?
v Чим
вона відрізняється від маршу?
v Які
танці ви знаєте?
Танщовальна музика —
ритмічна, пластична, пружна. Під неї зручно тан-
цювати.
IV. Слухання музики .Михайло Глінка
«Полька».
Полька
— це швидкий, веселий танець, який виконують парами. Виник
у Чехії, а згодом поширився по всьому
світу.
Музичний
твір у ритмі польки написав російський композитор Михайло Глінка.
v Опишіть
характер музики.
v За
якими ознаками можна «впізнати» танцювальну музику?
v Розгляньте
малюнок .Опишіть національне вбрання виконавців.
V. Фізкультхвилинка.
(Діти виконують танцювальні рухи під
музику).
VI. Розучування пісні «Святковий хоровод»
(муз. А. Павлюка, сл. В. Рождественського).
— Про що ця пісня? Коли її можна
виконувати?
— Чи знаєте ви, як водять хоровод?
— Чи доводилось вам так танцювати?
— У хороводі виконавці рухаються по
колу, танцюють і співають.
— З яким настроєм слід виконувати пісню?
(Діти утворюють хоровод і виконують
пісню з танцювальними рухами).
Запам’ятайте! У хороводі виконавці
рухаються по колу, танцюють і співають.
VII. Вивчення музичної грамоти.
Фея Музика вміє її записувати за
допомогою нот.
— А де записуються ноти?
— Які ноти ви знаєте?
— З яких елементів вони складаються?
— Знайдіть і покажіть на малюнках овал,
штиль, хвостик.
Овал,
плюс штиль, плюс хвостик —
нас
ноти кличуть в гості.
— На попередньому уроці ми ознайомились
із нотою до. А сьогодні фея
Музика прочитала ось цей вірш і
вигукнула: «Тут у словах заховалася назва
однієї ноти!»
— Послухайте вірш. Про що у ньому
йдеться?
— Назва якої ноти заховалася у словах?
У кареті кришталевій
їде біла королева,
поспіша на відпочинок
в білім мареві сніжинок.
А назустріч — юна леді
у березовій кареті,
їй всміхаються дерева:
«Здрастуй, Весно-королева!»
— Полічіть, скільки разів у вірші трапляється
назва ноти ре.
— Доберіть інші слова із цим складом (ремонт,
карета, ремінець, ресторан,
рекорд, береза...).
VIII. Закріплення вивченого.
Пригадайте, як називається танець коли виконавці рухаються по колу,
танцюють і співають?
Гра «Караоке».
— Проспівайте народну пісню на вибір з
танцювальними рухами.
IX. Підсумок уроку.
— Ось і закінчилася наша подорож. З якйм
настроєм ви повертаєтеся до-
дому?
— З яким ще одним «музичним китом» ви сьогодні
ознайомились?
Немає коментарів:
Дописати коментар