Тема: Музика завжди навколо.
Мета: узагальнити уявлення школярів щодо видового,
жанрового емоційно-змістового розмаїття музичного мистецтва та ролі музики у житті
людини, розвивати музичний слух, збагачувати пісенний репертуар, виховувати
любов до прекрасного.
Обладнання: ілюстрації на тему «Музика навколо нас», дитячі
музичні інструменти, музичний матеріал: Л.ван
Бетховен «Весело. Сумно», П.Чайковський «Вальс квітів», М.Ведмедеря
«Віночок».
Хід уроку
І. Організаційний момент. Музичні вітання.
Ми цілий тиждень не співали.
Від музики відпочивали.
Знов музика прийшла до нас,
І знов радіє перший клас.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1.
Бесіда про роль музики у житті людини.
-
Дітки, пригадайте: що таке музика?
-
Хто її складає та виконує?
-
Де стикаєтесь ви з музикою?
-
Яку роль відіграє музика у житті людини?
2.
Гра «Ходить Музика по світу» (зошит, с.62).
-
Підкресліть, де ви зустрічаєтеся з музикою.
Ходить Музика по світу!
Де її знайти, зустріти?
На лужку у хороводі,
В туристичному поході,
На військовому параді
І на будь-якому святі.
У містах, містечках. Селах,
У палацах і оселях…
А зберуться друзі в коло
– Музика завжди навколо!
-
Чому музика супроводжує людину протягом усього
життя?
ІІІ. Оголошення теми уроку.
Музика завжди поруч з
людиною. Музичне мистецтво допомагає
людям у праці та відпочинку,
передає їхні думки та почуття,
розповідає про навколишній світ.
1.
Розспівування.
Музика – це дзвінкий струмок.
Вона завжди із нами крок у крок.
2.
Робота у зошиті (с.62, 63).
-
Пригадайте за малюнками пісні та проспівайте їх.
-
Покажіть стрілками, яка музика кожного твору.
-
Поміркуйте, яка музика живе навколо вас. Розфарбуйте
обрані таблички з відповідями.
Народна та композиторська
|
Пісенна,
танцювальна,
маршова
|
Вокальна й інструментальна
|
IV. Слухання музики Л.ван Бетховен «Весело. Сумно»
Музика є вірним супутником
людини, вона передає її настрої і почуття, підтримує, підбадьорює, втішає.
-
Послухайте п’єсу німецького композитора Л. ван
Бетховена «Весело. Сумно».
-
Які настрої передає музика п’єси?
-
Як змінюється її характер?
-
Якими словами її можна описати?
-
Яка схема відповідає побудові твору?
|
|
|
|
V. Фізкультхвилинка.
VI. Робота з підручником (с. 131).
-
Пригадайте за малюнками музичні твори різного
характеру.
-
Опишіть їхню музику за допомогою слів-підказок.
-
Як можна розпізнати пісню, танець, марш?
-
Яка роль музичних інструментів у створенні
різноманітних характерів і настроїв музики?
-
Чи може музика передавати казкові образи, зображати
картини природи? Назвіть ці твори.
VII. Розучування
пісні «Віночок» муз. М. Ведмедері, сл. В. Верховеня.
-
Про кого розповідається у пісні?
-
Які стрічечки дівчинка вплела у віночок?
-
У кого вона їх позичила?
-
Проспівайте пісню за малюнками-підказками у
підручнику (с.132)
-
З яким настроєм слід виконувати пісню?
-
Чого вона вчить?
(Діти
виконують пісню, супроводжуючи її пластичною імпровізацією або грою на дитячих
інструментах).
VIII. Узагальнення знань учнів.
-
Танцювати можуть не лише діти, а й сама природа?
-
А чи можуть танцювати квіти? Яким ви уявляєте їхній
танок?
Послухайте «Вальс квітів» П.Чайковського у виконанні
симфонічного оркестру.
-
Чи сподобалась вам музика?
-
Яке враження вона справила на вас?
-
Чи допомогла музика уявити, як танцюють квіти?
-
Відтворіть їхні рухи.
Отже, музика є частинкою нашого життя. Вона може веселитись і танцювати,
як сонячний промінчик, може сумувати, як осінній дощик, а може бути лагідною і
ніжною, як мамина колискова. Треба лише увійти у дивовижний світ звуків,
образів і почуттів, у світ добра й краси, відображений музикою.
IX.
Підсумок уроку.
Музико! Завжди будь з нами,
Щоб дзвенів наш дім піснями…
Щоб лунало на весь світ:
-
Здрастуй, Музико!
-
Привіт!
Немає коментарів:
Дописати коментар