Тема: Інструменти збираються разом.
Мета: актуалізувати поняття «оркестр», дати початкове
уявлення про основні види оркестрів, розвивати музичні здібності учнів,
музичний слух та ритм, виховувати любов до Батьківщини, гордість за український
народ, повагу до його минулого.
Обладнання: малюнки музичних інструментів, музичних
оркестрів, музичний матеріал: український народний танець «Аркан», Є.Юцкевич
«Марш», А.Філіпенко «Вічний вогонь»
Хід уроку
І. Організаційний момент. Музичні вітання.
Добрий день, чудовий час,
Пісня знову кличе нас.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
-
З якими групами музичних інструментів ми
ознайомились на попередніх уроках?
1.
Гра «Знайди друзів».
-
Перед вами на дошці малюнки різних музичних
інструментів. Об’єднай їх за групами.
СТРУННІ УДАРНІ
-
Як ви вважаєте, який із музичних інструментів
звучить найкраще?
2.
Робота над
казкою «Чий голос найкращий?» (Підручник, с.125)
-
Які інструменти зібралися разом?
-
Чим особливий «голос» кожного з них? Чому вони
посварилися?
-
Хто розв’язав суперечку? Що зробив диригент?
ІІІ. Оголошення теми уроку.
-
Уявіть, що побажання диригентської палички
здійснилося, і всі інструменти грають разом.
1.
Робота в зошиті (с. 60).
-
Розв’яжіть ребус і запишіть, як називається великий інструментальний колектив
(оркестр).
-
Пригадайте, які види оркестрів існують. (Духовий, струнний, оркестр народних
інструментів, симфонічний оркестр – у ньому є інструменти різних груп –
струнні, ударні, духові.)
2.
Гра «Що зайве» (зошит, с.60).
-
Пригадайте, які види оркестрів існують. Закресліть
неправильну відповідь. (Дерев’яний)
3.
Гра «Створи оркестр» (зошит, с.61).
-
Розподіліть музичні інструменти між різними видами
оркестрів.
-
Пригадайте, як називається найбільший з оркестрів.
Запишіть його назву. (Симфонічний.)
IV. Фізкультхвилинка (імітація гри на різних музичних
інструментах).
V. Слухання музики українська народний танець «Аркан»;
«марш» Євгена Юцевича.
-
Послухайте танець «Аркан» у виконанні оркестру
українських народних інструментів. Це старовинний, швидкий гуцульський танець.
Виконують його лише чоловіки. Поступово вони утворюють коло, поклавши руки на
плечі один одному.
-
Опишіть характер музики.
-
Який настрій
створює музика швидкого і запального танцю?
-
Які музичні інструменти звучать?
-
Розгляньте малюнки інструментів у підручнику
(с.127).
-
Назвіть, які серед них ударні, духові, струнні.
-
Чи чули ви, як звучить духовий оркестр (розгляньте
ілюстрації у підручнику, с. 128). Дуже часто такий оркестр виконує марш
Послухайте «марш» українського композитора Є.Юцевича.
-
Яке враження на вас справила музика?
-
Де можна почути духовий оркестр?
-
Подумайте, чому він найчастіше звучить просто неба.
-
Хто найчастіше крокує під маршову музику? (солдати)
VI. Розучування пісні «Вічний вогонь» муз. А. Філіпенка, сл.
Д. Чибісова
-
Подумайте, як потрібно виконувати цю пісню.
-
Хто такі солдати?
-
Що входить до їхніх обов’язків ?
-
За що ми їх пам’ятаємо і шануємо?
-
Якому оркестру можна доручити виконання цієї пісні?
-
Які інструменти можна використати для супроводу під
час її виконання?
-
Виконайте пісню із крокуванням на місці.
VII. Підсумок уроку.
-
Чи можна уявити своє життя без музики?
-
Яким воно було б ?
-
Які музичні інструменти ти обрав би для супроводу
колискової пісні? А для супроводу маршового твору?
Немає коментарів:
Дописати коментар