Тема. Залетіли в клас
пісні...
Мета: поглибити
уявлення про пісню, її творців, жанрові особливості пісенної музики (у
вокальних та інструментальних творах), розвивати музичний слух, збагачувати пісенний репертуар дітей,
виховувати, любов до пісні.
Обладнання: музичний
інструмент, комп’ютер, мультимедійна презентація.
Хід
уроку
I. Організаційний момент. Музичне
вітання.
Знов
святковий настрій в нас,
знов
радіє перший клас.
II. Актуалізація опорних знань.
— Послухайте вірш. Складіть з букв
пропущене слово і дізнаєтесь, про
що будемо вести мову на уроці.
У
віконце залетіли,
всіх
до співу запросили..:
Хто
це завітав до нас,
і
чому співа весь клас?
Підкажу
вам, любі діти:
мандрували
білим світом
і,
як пташки навесні,
залетіли
в клас... (Пісні)
Так,
піснями в будні й свято
здавна
рідний край багатий.
Є
в них усмішка та ласка,
смуток
та чарівна казка...
III. Вивчення нового матеріалу.
— Пригадайте, що таке пісня.
— За якими ознаками її можна впізнати?
— Розгляньте малюнки. Розкажіть, хто
складає та виконує пісні.
(Композитор,
поет, співак, хор)
— Пригадайте, як будуються пісні.
1-й заспів 2-й заспів
1-й куплет 2-й куплет 3-й куплет
IV. Слухання музики (віночок українських
пісень у сольному, ансамблевому та хоровому
виконанні).
— Послухайте українські народні пісні.
— В якому виконанні вони звучать?
— Які почуття викликає у вас музика? (Радість,
сум, любов.)
1. Робота в групах.
1-ша група
Проплескуйте музичний пульс пісні.
2-га група
Підспівуйте мелодію.
3-тя група
Придумайте танцювальні рухи.
V. Фізкультхвилинка.
(Танцювальні рухи під музику).
VI. Закріплення знань учнів.
Розучування поспівки «Світить сонце
золоте» за ритмічною схемою .
2. Гра «Веселий композитор».
Складіть до поспівки мелодію та
виконайте з жанровим варіюванням (пі-
сенно, танцювально або маршово).
VII. Розучування пісні «Пісенька про
пісеньку» (слова Н. Найдьонової, музика Т. Попатенко).
— Якому «музичному киту» присвячено цей
твір?
— Чому «пісенька нам потрібна всім»?
— Який характер музики?
— З яким настроєм слід виконувати цю
пісню?
VIII. Виконання пісні з оплесками або
ритмічним супроводом.
IX. Підсумок уроку. Музичне прощання.
Продзвенів уже дзвінок,
закінчився наш урок.
До побачення!
До побачення.
Немає коментарів:
Дописати коментар